[ad_1]

شب گذشته ، یک منبع محرمانه از یک ارائه دهنده اینترنت روسی با ارس تماس گرفت تا اشتباه ناچیز Roskomnadzor را تأیید کند – سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات ، فناوری اطلاعات و رسانه های جمعی روسیه ، در تلاش برای محدود کردن جرم خدمات کوتاه کردن ارتباطات توییتر . t.co.

منبع ما به ما می گوید که Roskomnadzor یک بسته سخت افزاری را که باید دقیقاً پشت روتر اصلی این ارائه دهنده BGP متصل شود ، به تمام ISP های روسیه توزیع می کند. بسته Roskomnadzor در ارائه دهنده خدمات کوچک اینترنت خود ، شامل یک سیستم بازرسی بسته عمیق EcoFilter 4080 ، یک جفت سوئیچ جمع آوری 10Gbps روسی و دو سرور Huawei است. به گفته منبع ما ، این سخت افزار به دلیل عملکرد لازم و میزان ترافیک باتجربه خود “بسیار مازاد عرضه” است – احتمالاً به این دلیل که “در مقطعی دولت قصد دارد تمام ترافیک موجود را” به دست آورد.

بسته Roskomnadzor در حال حاضر اساساً لیست منابع ممنوع را فیلتر می کند – و تغییرات پرواز در جستجوی DNS نیز در این هفته آغاز شده است. دستکاری DNS همچنین با اولین فعال سازی مشکلاتی را ایجاد کرد – طبق منبع ما ، درخواستهای YouTube DNS در بیشتر روز مختل شد. در نهایت ، Roskomnadzor قصد دارد از همه ارائه دهندگان خدمات اینترنت روسیه بخواهد سرورهای واقعی DNS ریشه را با سرورهای خود جایگزین کنند ، اما این پروژه با مقاومت و دشواری روبرو شده است.

Roskomnadzor که دیروز اعمال شده است ، می تواند به عنوان برزنت بهتر توصیف شود – همانطور که در تصاویر بالا مشاهده می شود ، باعث می شود که بارگیری ها از تمام دامنه های آسیب دیده فقط با چند کیلوبایت در ثانیه خزیده شود. این امر دامنه های آسیب دیده را به طور م effectivelyثر غیر قابل استفاده می کند ، اما می تواند حمله به سرورهای این دامنه ها نیز تلقی شود. حفظ اتصالات TCP / IP باعث صرف حافظه و منابع CPU در سرورهای متصل می شود که اغلب تحویل آنها کوتاهتر از پهنای باند خام است و به نظر می رسد Roskomnadzor به تأثیر منفی روی خود توییتر و همچنین شهروندان خود امیدوار است.

همانطور که دیروز گزارش شد و منبع ما در بالا آن را تأیید کرد ، حمله برزنت فقط در توییتر تأثیرگذار نبود t.co دامنه مقصد – روی تمام دامنه هایی که تحت تأثیر قرار می گیرند مشمول زیر برش t.co، مثلا microsoft.com و یک سایت خبری دولتی روسیه rt.com. همانطور که در عکسها مشاهده می کنید ، یک نمونه سند که معمولاً توسط مایکروسافت در یک ربع ثانیه بارگیری می شود ، بیش از ده دقیقه برای بارگیری از پشت دستگاه فیلتر Rozkomnadzor نیاز دارد.

به گفته منبع ما ، بالاخره رشته رشته اشتباه با محدود کردن درست مسابقه در حدود ساعت 4 صبح امروز به وقت شرقی اصلاح شد – توییتر t.co هنوز هم همانطور که در نظر گرفته شده تحت تأثیر قرار می گیرد ، اما Microsoft ، Russia Today و سایتهای دیگر برای “آسیب همزمان” مجدداً با سرعت کامل قابل مشاهده هستند.

تصویری از لیست توسط Roskomnadzor

[ad_2]

منبع: tarjome-news.ir