اوکراین باند باج افزار را به عنوان بخشی از سرکوب جهانی مجرمان اینترنتی دستگیر کرد


حصار زنجیری ما را از مخازن سوخت فسیلی جدا می کند.
بزرگنمایی / تاسیسات خط لوله استعماری در وودبریج ، نیوجرسی. ماه گذشته هکرها خط لوله انتقال نفت به بیشتر سواحل شرقی را مختل کردند.

پلیس اوکراین اعضای یک باند برجسته باج افزار را که اخیراً دانشگاه های ایالات متحده را هدف قرار داده است تحت فشار بر نیروهای اجرای قانون جهانی برای اقدام علیه مجرمان اینترنتی دستگیر کرد.

پلیس ملی اوکراین روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت که آنها با همکاری اینترپل و مقامات آمریکایی و کره جنوبی برای ایجاد اتهام علیه شش عضو گروه هکر Cl0p مستقر در اوکراین همکاری کرده اند ، که ادعا می کند باعث خسارت نیم میلیارد دلار شده است. قربانیان مستقر در ایالات متحده ایالات و کره جنوبی.

این اقدام اولین باری است که آژانس اجرای قانون ملی یک باند باج را دستگیر کرده و به سایر کشورها برای پیگیری این مسئله فشار می آورد. روسیه ، مرکزی برای باندهای باج افزار ، متهم به سرپوش گذاشتن بر مجرمان سایبری به دلیل عدم پیگرد قانونی یا استرداد مجرمان شده است.

Cl0P یکی از چندین کارتل خرید است که داده های هدف را ضبط می کند و برای انتشار آنها باج می خواهد. این گروه همچنین به طور فزاینده ای تهدید می کند که در صورت امتناع هدف از پرداخت ، اطلاعات حساس را به صورت آنلاین گسترش دهد ، تاکتیکی که تحت عنوان “سیاه نمایی مضاعف” شناخته می شود.

اهداف اخیر شامل شرکت نفتی Shell و شرکت حقوقی بین المللی Jones Day و همچنین چندین دانشگاه ایالات متحده از جمله استنفورد و دانشگاه کالیفرنیا است. در بیشتر موارد ، هکرها برای آسیب رساندن به قربانیان خود از آسیب پذیری در محصول انتقال فایل تحت مدیریت Accellion استفاده می کردند.

حتما بخوانید:
کیش معرفی و راهنمای سفر به کیش

این دستگیری ها در حالی صورت می گیرد که باج افزار در هفته های اخیر پس از یک سری حملات جسورانه که به زیرساخت های حیاتی ضربه وارد کرده است ، در کانون توجهات قرار گرفته است. ماه گذشته هکرها خط لوله استعماری تأمین کننده نفت در بیشتر سواحل شرقی ایالات متحده را قطع کردند ، حمله ای که کاخ سفید به یک گروه روسی نسبت داد.

در نتیجه ، دولتها تحت فشارهای فزاینده ای برای مهار مجرمان اینترنتی قرار دارند. این هفته جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، با ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه در اجلاس ژنو شركت كرد ، در این نشست انتظار می رود كه دو كشور درباره تهدید باج افزار صحبت كنند.

برخی از کارشناسان می گویند که مسکو به قاچاقچیان اجازه می دهد بدون مصونیت از مجازات در این کشور کار کنند ، زیرا این درک را دارند که هکرها سازمان های روسی زبان را هدف قرار نخواهند داد و در صورت دعوت برای دسترسی به آنها با دولت مشترک خواهند بود. با این حال ، قبل از اجلاس سران ، هر دو پوتین و بایدن حدس زدند که آنها برای تبادل مجرمان اینترنتی باز هستند.

به عنوان بخشی از سرنگونی Cl0P ، پلیس اوکراین روز چهارشنبه گفت که آنها 21 خانه را در منطقه کیف از خانه ها و اتومبیل بازداشت شدگان بازرسی کردند ، تجهیزات رایانه ای ، 5 میلیون hryvnias اوکراین (حدود 185000 دلار) و اموال را توقیف کردند. تصاویر ویدئویی که توسط پلیس به اشتراک گذاشته شده است ، نشان می دهد که افسران در خانه هایی در محله های ثروتمند وارد خانه ها می شوند و ماشین های لوکس از جمله تسلا را یدک می کشند.

حتما بخوانید:
باربری تهران نو - تجربه یک اسباب کشی رویایی با اتوبار در محدوده تهران نو

پلیس همچنین گفت که آنها “موفق به خاموش کردن” بخشی از زیرساخت های دیجیتالی این گروه شده اند.

مشخص نیست که بازداشت شدگان اعضای اصلی گروه هستند یا شعبات. در این بیانیه آمده است که برای متهمان تا هشت سال زندان محکوم شده است.

© 2021 Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است به هیچ وجه توزیع ، کپی یا اصلاح نکنید.


منبع: tarjome-news.ir