بایدن هشدار داد که حملات سایبری می تواند منجر به “تیراندازی واقعی در جنگ” شود


مردان با کت و شلوار و لباس فرم در یک طرف میز بلند و منحنی نشسته اند.
بزرگنمایی / رئیس جمهور آمریكا ، جو بایدن ، دبیر كل ناتو ، ینس استولتنبرگ و نخست وزیر بلژیك الكساندر دی كرو ، در جلسه عمومی اجلاس سران ناتو در سازمان پیمان آتلانتیك شمالی (ناتو) در بروکسل در 14 ژوئن 2021 شرکت کردند.

رئیس جمهور جو بایدن هشدار داد که حملات سایبری ممکن است به یک جنگ تمام عیار تبدیل شود ، زیرا تنش ها با روسیه و چین بر سر مجموعه حوادث هک شدن سازمان های دولتی ، شرکت ها و زیرساخت های آمریکا افزایش یافته است.

بایدن روز سه شنبه گفت تهدیدات سایبری ، از جمله حملات باج افزار ، “می تواند به طور فزاینده ای باعث آسیب و اختلال در دنیای واقعی شود.”

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در دفتر مدیر اطلاعات ملی که سرپرستی 18 آژانس اطلاعاتی آمریکا را بر عهده دارد ، گفت: “اگر خود را در جنگ ببینیم ، یک تیراندازی واقعی با قدرت زیاد ، این نتیجه یک پیشرفت سایبری خواهد بود.”

تعدادی از هک های اخیر دامنه آسیب پذیری های سایبری ایالات متحده را کشف کرده است ، از تخلفات گسترده جاسوسی که قلب دولت را درگیر کرده تا حمله به باج افزارها که فعالیت در یک خط لوله انتقال مهم نفت و کارخانه بسته بندی گوشت را متوقف کرده است.

دولت بایدن دولت های روسیه و چین یا هکرهای مستقر در هر دو کشور را مسئول برخی از حملات دانست. مقامات آمریکایی هشدار داده اند که دولت با “ترکیبی از ابزارهایی که دیده می شود و دیده نمی شود” پاسخ خواهد داد ، اما پیشرفت های سایبری همچنان ادامه دارد.

حتما بخوانید:
باربری و حمل بار تهران به شهرستان

اگرچه او نمی گوید که چنین جنگی را می توان علیه چه کسانی انجام داد ، اما بایدن بلافاصله نام ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را بررسی کرد و مدعی شد که روسیه در آستانه انتخابات میان دوره ای آمریکا در سال 2022 اطلاعات نادرستی را منتشر می کند.

وی گفت: “این نقض محكمیت ماست.”

بایدن گفت: “آقای پوتین … یک مشکل واقعی وجود دارد. او در بالای اقتصادی نشسته است که دارای سلاح هسته ای و چاه های نفت است و هیچ چیز دیگری. هیچ چیز دیگری.” خطرناک. “

در اجلاس ژنو در ژوئن ، بایدن شخصاً به پوتین هشدار داد که اگر دولت روسیه یا هکرهای مستقر در روسیه زیرساخت های مهم آمریکا را هدف قرار دهند ، ایالات متحده “با سایبر پاسخ خواهد داد”.

بخشهای ممنوع شامل تأسیسات انرژی ، مراقبت های بهداشتی ، فناوری اطلاعات و تجارت است كه همگی از زمان انتخابات 2020 آمریكا مورد هدف هكرهای روسی قرار گرفته اند. بخش های دیگر شامل حمل و نقل ، خدمات مالی و مواد شیمیایی است.

بایدن همچنین گفت شی جین پینگ رئیس جمهور چین “غیرت کشنده ای” در مورد تبدیل چین به قدرتمندترین قدرت نظامی جهان تا دهه 2040 و همچنین بزرگترین و برجسته ترین اقتصاد جهان دارد.

بایدن گفت: “واقعی است … این پسر برنامه ای دارد ،” افزود ، “ما بهتر می فهمیم که چطور بدون تیز کردن ادامه خواهیم داد. [the situation]. “

بایدن تأکید کرد که حملات سایبری فقط یکی از جنبه های تهدیدهای رو به رشد ایالات متحده است و گفت: توسعه در 10 سال آینده بیش از 50 سال گذشته خواهد بود ، که این امر بار سنگینی را بر دوش جامعه اطلاعاتی می گذارد.

حتما بخوانید:
آسیب پذیری کلیدی رمزگذاری شده Logix در PLC دارای درجه شدت 10 از 10 است

وی گفت: “واقعاً سخت تر خواهد شد.”

© 2021 Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است به هیچ وجه توزیع ، کپی یا اصلاح نکنید.


منبع: tarjome-news.ir