برنامه های “کلیک کردن” از یک شرکت اسرائیلی که آیفون فعالان کاملاً به روز شده را هک کرده است


برنامه های

گتی ایماژ

به گفته واشنگتن پست و سایر نشریات ، تلفن های هوشمند متعلق به بیش از سه ده روزنامه نگار ، فعال حقوق بشر و مدیران بازرگانی به جاسوسی قدرتمندی آلوده شده اند كه یك شركت اسرائیلی برای دستگیری تروریست ها و جنایتكاران می فروشد.

هدفون ها به Pegasus آلوده بودند ، جاسوسی کامل و توسعه یافته توسط NSO Group. پس از استقرار دولت های سرکوبگر در امارات متحده عربی ، مکزیک و سایر کشورها با استفاده از بدافزار علیه روزنامه نگاران ، فعالان و سایر گروه های غیر تروریستی یا جنایی ، فروشنده سو explo استفاده مستقر در اسرائیل مورد توجه جدی قرار گرفته است.

Pegasus اغلب با استفاده از سوits استفاده های “کلیک صفر” مانند مواردی که از طریق پیام های متنی ارسال می شود و نیازی به تعامل قربانی ندارند ، نصب می شود. پس از سو explo استفاده از فرار مخفیانه از زندان یا ریشه کن کردن یک دستگاه iPhone یا Android بر روی هدف ، پگاسوس بلافاصله ثروت منابع دستگاه را خزنده می کند. این تاریخچه تماس ها ، پیام های متنی ، ورودی های تقویم و مخاطبین را کپی می کند. این دستگاه قادر است دوربینها و میکروفونها را در تلفنهای دارای خطر فعال کند تا فعالیتهای اطراف را شنود کند. همچنین می تواند حرکات هدف را ردیابی کرده و پیام ها را از برنامه های گفتگوی پایان به انتهای رمزگذاری شده سرقت کند.

آیفون 12 با iOS 14.6 بارگیری شد

بر اساس مطالعه ای که به طور مشترک توسط 17 سازمان خبری انجام شد ، طبق گفته NSO ، پگاسوس 37 تلفن متعلق به افرادی را که از نظر معیارها مطابقت ندارند ، آلوده کرد تا بتواند از نرم افزارهای جاسوسی قدرتمند خود استفاده کند. به گزارش واشنگتن پست ، قربانیان شامل روزنامه نگاران ، فعالان حقوق بشر ، مدیران بازرگانی و دو زن نزدیک به جمال هاشوگی روزنامه نگار مقتول سعودی بودند. یک تجزیه و تحلیل فنی توسط عفو بین الملل و آزمایشگاه Citizen در دانشگاه تورنتو عفونت ها را تأیید کرد.

محققان عفو ​​بین الملل نوشتند: “حملات پگاسوس ، که به طور مفصل در این گزارش و ضمائم همراه آن شرح داده شده است ، از سال 2014 تا ژوئیه 2021 است.” “آنها همچنین شامل حملات موسوم به” کلیک صفر “هستند که نیازی به تعامل هدف ندارند. حملات کلیک صفر از ماه مه 2018 مشاهده شده و تاکنون ادامه دارد. “اخیراً یک حمله” کلیک صفر “موفقیت آمیز صورت گرفته است که از چندین صفر روز برای حمله به یک آیفون 12 کاملاً وصله دار با iOS 14.6 در ژوئیه 2021 استفاده شده است.”

هر 37 دستگاه آلوده در لیستی با بیش از 50،000 شماره تلفن گنجانده شده است. هنوز مشخص نیست که چه کسی اعداد را روی آن قرار داده است ، چرا آنها این کار را انجام داده اند و تعداد زیادی از تلفن ها در واقع مسیریابی یا کنترل شده اند. با این حال ، تجزیه و تحلیل پزشکی قانونی از 37 تلفن اغلب نشان دهنده ارتباط نزدیک بین تمبرهای زمانی مرتبط با یک شماره در لیست و نظارت بر زمان شروع شده بر روی تلفن است ، در برخی موارد به طور مختصر برای چند ثانیه.

حتما بخوانید:
ساخت بک لینک رایگان: راهنمای ویدئویی (اردیبهشت 1398) - مرکز سئو ایران

عفو بین الملل و سازمان غیرانتفاعی مجله های غیرانتفاعی ، داستان های ممنوع ، در پاریس به این لیست دسترسی پیدا کردند و آن را با سازمان های خبری به اشتراک گذاشتند ، که به تحقیقات و تجزیه و تحلیل بیشتر ادامه دادند.

گزارشگران بیش از 1000 نفر را در بیش از 50 کشور موجود در این لیست شناسایی کرده اند. قربانیان شامل اعضای خانواده سلطنتی عرب ، حداقل 65 مدیر بازرگانی ، 85 فعال حقوق بشر ، 189 روزنامه نگار و بیش از 600 سیاستمدار و مقام دولتی – از جمله وزرای کابینه ، دیپلمات ها و مقامات نظامی و امنیتی بودند. تعداد چندین رئیس دولت و نخست وزیر نیز در این لیست وجود دارد. در همین حال گاردین گفت 15000 سیاستمدار ، روزنامه نگار ، قاضی ، فعال و معلم در مکزیک در لیست لو رفته هستند.

به تفصیل در اینجا ، به نظر می رسد صدها روزنامه نگار ، فعال ، دانشگاهی ، وکلا و حتی رهبران جهان هدف این حملات قرار گرفته اند. روزنامه نگاران در این لیست برای سازمان های خبری برجسته ، از جمله CNN ، آسوشیتدپرس ، صدای آمریکا ، نیویورک تایمز ، وال استریت ژورنال ، اخبار بلومبرگ ، لوموند در فرانسه ، فایننشال تایمز در لندن و الجزیره در قطر.

واشنگتن پست گفت: “به نظر می رسد هدف قرار دادن 37 تلفن هوشمند مغایر با هدف اعلام شده برای صدور مجوز برای جاسوسی نرم افزار Pegasus NSO باشد ، این شرکت می گوید فقط برای ردیابی تروریست ها و جنایتکاران بزرگ طراحی شده است.” “شواهد استخراج شده از این تلفن های هوشمند ، که برای اولین بار در اینجا رونمایی شد ، وعده های شرکت اسرائیلی را برای نظارت بر مشتریان خود در مورد نقض حقوق بشر زیر سوال می برد.”

دافعه های NSO

کارمندان سازمان های غیردولتی برای انجام این نظرسنجی سخت تلاش می کنند. آنها در بیانیه ای نوشتند:

گزارش داستانهای ممنوع مملو از باورهای غلط و نظریه های بی اساس است که تردیدهای جدی در مورد قابلیت اطمینان و علایق منابع را ایجاد می کند. به نظر می رسد “منابع ناشناس” اطلاعاتی را ارائه داده اند که هیچ مبنای واقعی ندارد و [is] دور از واقعیت

پس از تأیید ادعاهای آنها ، ما ادعاهای دروغ ارائه شده در گزارش آنها را به طور جدی رد می کنیم. منابع آنها اطلاعاتی را در اختیار آنها قرار دادند که هیچ مبنای واقعی ندارد ، و این به دلیل عدم وجود مستندات مستند برای بسیاری از ادعاهای آنها ، اثبات می شود. در واقع ، این اتهامات به قدری ظالمانه و دور از واقعیت است که NSO در حال بررسی یک دادخواست افترا است.

NSO Group دلیل خوبی دارد که معتقد است ادعاهای منابع ناشناس در داستان های ممنوع بر اساس است [a] تفسیر گمراه کننده داده ها از اطلاعات اساسی قابل دسترسی و صریح ، مانند خدمات جستجوی HLR ، که مربوط به لیست اهداف مشتریان Pegasus یا سایر محصولات NSO نیست. چنین خدماتی به طور آشکار در دسترس هر کسی ، در هر مکان و هر زمان است و اغلب توسط سازمان های دولتی برای اهداف مختلف و همچنین شرکت های خصوصی در سراسر جهان استفاده می شود.

ادعاهایی که داده ها از سرورهای ما به بیرون درز کرده کاملاً دروغ و مضحک است ، زیرا چنین داده هایی هرگز در هیچ یک از سرورهای ما وجود نداشته است.

مجرم را تکرار کنید

این اولین باری نیست که NSO مورد انتقاد بین المللی قرار می گیرد ، هنگامی که جاسوس افزار Pegasus خود پیدا می شود ، روزنامه نگاران ، مخالفان و دیگران را هدف قرار می دهد که ارتباط روشنی با جرم و تروریسم ندارند. نرم افزار جاسوسی NSO در سال 2016 هنگامی آشکار شد که Citizen Lab و شرکت امنیتی Lookout کشف کردند که هدف آن مخالف سیاسی در امارات متحده عربی است.

محققان در آن زمان دریافتند كه پیامك هایی كه برای احمد منصور مخالف امارات متحده عربی ارسال می شود ، از سه آسیب پذیری آیفون در روز صفر برای نصب Pegasus بر روی دستگاه خود استفاده می كنند. منصور پیام ها را به محققان Citizen Lab ارسال می کند ، آنها تعیین می کنند که صفحات وب مرتبط منجر به سو a استفاده هایی می شود که می تواند به آیفون آسیب برساند و جاسوس افزار Pegasus را نصب کند.

هشت ماه بعد ، محققان Lookout و Google نسخه ای از Pegasus را برای اندروید منتشر کردند.

در سال 2019 ، تیم تحقیقاتی Google Project Zero دریافتند که NSO از آسیب پذیری ها با صفر روز استفاده می کند که کنترل کامل دستگاه های کاملاً وصله دار Android را فراهم می کند. چند روز بعد ، سازمان عفو ​​بین الملل و آزمایشگاه Citizen فاش کردند که تلفن های همراه دو فعال برجسته حقوق بشر بارها توسط Pegasus هدف قرار گرفته اند. در همان ماه ، فیس بوک از NSO برای حملاتی که از سو explo استفاده از کلیک برای به خطر انداختن تلفن کاربران واتس اپ استفاده کرده شکایت کرد.

در دسامبر گذشته ، Citizen Lab اعلام کرد که حمله بدون کلیک که توسط NSO ایجاد شده است ، از آسیب پذیری روز صفر در iMessage اپل برای هدف قرار دادن 36 روزنامه نگار استفاده می کند.

شاهکارهایی که NSO و شرکت های مشابه می فروشند بسیار پیچیده ، توسعه گران و حتی خرید گران ترند. کاربران تلفن های هوشمند بعید است که هرگز در انتهای یکی از این حملات قرار بگیرند ، مگر اینکه در پشت دولت ثروتمند یا آژانس اجرای قانون باشند. افراد این گروه آخر باید در مورد چگونگی محافظت از وسایل خود از متخصصان امنیتی راهنمایی بگیرند.


منبع: tarjome-news.ir