دندانپزشکی کودکان با بیهوشی، آری یا خیر؟

تا زمانی که دندانهای دائمی آماده رویش نشوند، دندانهای شیری کودک شما نمی افتد و معمول در حدود شش سالگی این اتفاق نمی افتد. در بعضی از موارد متاسفانه این شکستگی آنقدر عمیق است که درمانهای بعدی را غیرممکن ساخته و دندان به ناچار باید کشیده و خارج گردد. بیشتر موارد درمان ریشه دندان در دو جلسه یا سه جلسه انجام میشود.

در صورتی که به هر دلیلی پانسمان جدا شد، انواع و اقسام باکتریها و میکروبها به داخل دندان سرایت میکنند و ممکن است بعد از پر کردن، دندان شما آبسه کند که اصلاً تجربه خوشایندی نخواهد بود. در اینجا روش هایی وجود دارد که دندانپزشک شما می تواند دندان شکسته یا خرد شده شما را ترمیم کند. میزان شکستگی کاسپ میتواند متفاوت باشد و تا زیر بافت لثه قابلیت امتداد دارد. به عبارتی، تا زمانی که بافت باقی مانده و نسبتا سالم دندان، به اندازهای باشد که بتواند مواد ترمیم کننده دندانی را نگاه دارد (و یا اصطلاحاً گیر ماده رخ دهد) به جای روکش دندان از بیلداپ برای نجات دندان استفاده میشود.

امروزه پزشکان از این ماده به دلیل وجود جیوه در ساختار آن که ماده ای سمی است و می تواند برای سلامتی مضر باشد،کمتر استفاده می کنند. دندانهایی که در اثر پوسیدگی و یا شکستگی، میزان زیادی از ساختار و نسج خود را از دست میدهند، نیاز به درمان ریشه (روت کانال تراپی) خواهند داشت و پس از درمان ریشه، تاج آنها باید بازسازی گردد.

روکش زمانی درمانی مناسب محسوب میشود که بافت دندانی به میزان زیادی از دست رفته و شرایط به گونهای است که امکان بازسازی دندان با کمک مواد ترمیمی (به طور مستقیم در مطب دندانپزشک) وجود ندارد. به طور کلی این ماده برای ترمیم دندانهای جلو کاربرد زیادی ندارد. به همین دلیل تعداد زیادی از افراد با پانسمان دندان به خانه میروند و بعد از چند روز به دلایل مختلفی پانسمان دندانشان را از دست میدهند.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت ترمیم دندان اقساطی.

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum https://www.fivesosyalmedya.com/garnet trade güvenilir mihtml nullednulled themes1xbet girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet