[ad_1]

بیمارستان دانشگاه
بزرگنمایی / بیمارستان دانشگاه سنت وینسنت در دوبلین ، ایرلند.

بلومبرگ | گتی ایماژ

ایرلند بسیاری از سیستم های اصلی IT را که سرویس بهداشت ملی خود را اجرا می کنند ، تعطیل کرده است و پزشکان را بدون دسترسی به پرونده های بیماران و افرادی که مطمئن نیستند پس از حمله “بسیار پیچیده” باج افزار ، در ملاقات ها شرکت می کنند ، از دسترس خارج کنند.

پاول رید ، مدیر اجرایی سرویس بهداشتی ایرلند ، در رادیو صبح گفت که تصمیم به تعطیلی سیستم ها “یک اقدام پیشگیرانه” پس از یک حمله سایبری است که سیستم های ملی و محلی را تحت تأثیر قرار می دهد “که در همه خدمات اصلی ما نقش دارند”.

برخی از عناصر سرویس بهداشتی ایرلند همچنان به کار خود ادامه می دهند ، مانند سیستم های بالینی و برنامه واکسیناسیون Covid-19 آن ، که توسط یک زیرساخت جداگانه تأمین می شود. آزمایشات Covid که قبلاً رزرو شده نیز ادامه دارد.

با این وجود ، HSE توئیت کرد و سیستم پردازش توصیه های پزشکان عمومی و تماس نزدیک را رد کرد و افزود که کسانی که نیاز به آزمایش دارند باید اولویت های موارد علامتی را به مراکز بروند.

“این امروزه تأثیر جدی بر خدمات بهداشتی و اجتماعی ما دارد ، اما خدمات فردی و گروه های بیمارستانی تحت تأثیر متفاوتی قرار می گیرند. خدمات اضطراری همچنان ادامه دارد ، مانندAmbulanceNAS [National Ambulance Service]، “وزیر بهداشت ، استفان دونلی در توییتر خود نوشت.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است ، اگرچه رید صبح جمعه با اشاره به نوع نرم افزار استفاده شده گفت: “باج افزار تحت کنترل Conti-man” در این امر دخیل است. وی افزود که HSE هنوز تقاضای باج دریافت نکرده است.

وی با بیان اینکه از پلیس ایرلند ، نیروهای دفاعی و تیم های پشتیبانی سایبری کشور سوم در حال دریافت کمک است ، گفت: “ما در مراحل اولیه درک کامل تهدید ، تأثیر و تلاش برای محدود کردن آن هستیم.”

کاپیتان بیمارستان زایمان در دوبلین در روتوندا گفت که به بیمارانی که کمتر از 36 هفته باردار هستند توصیه می کند روزهای ملاقات را در جلسه ملاقات نکنند. در بیانیه ای از بیمارستان دانشگاه کورک آمده است که بیماران باید در قرارهای سرپایی ، شیمی درمانی و جراحی شرکت کنند ، “مگر اینکه برای لغو با آنها تماس بگیرید” ، اما قرارهای روز جمعه با اشعه ایکس و رادیوتراپی لغو شده است.

پروفسور دونال اوشیا ، مشاور غدد درون ریز در بیمارستان سنت وینسنت در دوبلین ، به رادیو RTE گفت که ممکن است عواقبی در مراقبت از بیمار داشته باشد. وی گفت: “سیستم های بالینی هدفمند نیستند ، اما اگر نتوانید به رایانه خود دسترسی پیدا كنید ، نتیجه گیری غیرممكن است … بنابراین عواقب بالینی آن به زودی به وجود خواهد آمد.” در بیانیه ای ، بیمارستان دانشگاه کورک گفت که فقط خون اورژانسی در آن زمان پردازش می شود.

رید گفت که بیماران در سراسر کشور “باید تا زمانی که چیز دیگری را نمی شنوند نشان دهند” و اینکه به روزرسانی باید جمعه بعد در دسترس باشد. سخنگوی HSE تا اواسط صبح قادر به ارائه اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت از بیمار نبود. وی افزود: “ما از مشکلاتی که برای عموم ایجاد شده است عذرخواهی می کنیم و در صورت دسترسی اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهیم داد.”

كاركنان بهداشت به FT گفتند كه به آنها گفته شد كه لپ تاپ خود را خاموش كنند و كاركنان را در منزل در حالت آفلاین بگذارند و پرسنل بیمارستان برای مدیریت اطلاعات بیمار به قلم و كاغذ برگشتند.

آژانس کودکان و خانواده های توسلا در ایرلند در بیانیه ای در وب سایت خود گفت که ایمیل ها ، سیستم های داخلی و پورتال توصیه های مربوط به حمایت از کودکان نیز به دلیل میزبانی شبکه HSE ، آفلاین هستند.

این حمله در حالی صورت می گیرد که مجرمان سایبری اختلالات خدمات عمومی در طی همه گیری را افزایش می دهند. در اوایل ماه جاری ، اعتقاد بر این بود که هکرها از اروپای شرقی سیستم های IT خط لوله استعماری ، یک خط لوله اصلی سوخت را تأمین می کنند که بیشتر قسمتهای شرقی ایالات متحده را تأمین می کند.

چارلی اسمیت ، مهندس مشاور در شبکه های باراکودا ، گفت: “مهاجمان سایبری فرصت طلب که سازمان های بهداشتی و درمانی را تحت فشار قرار داده اند ، یک موضوع مشترک در سراسر همه گیر بوده است.” “این کلاهبرداران از اهمیت بالای سیستم های فناوری اطلاعات مراقبت های بهداشتی در حال حاضر آگاه هستند و بنابراین در هر مکانی که این سیستم ها را مختل کند یا داده های ارزشمندی را در ازای دریافت دیه بدزدد ، متوقف می شوند.)

© 2021 Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است به هیچ وجه توزیع مجدد ، کپی یا اصلاح نکنید.

[ad_2]

منبع: tarjome-news.ir

ایندکسر