قطع ارتباط Dishy McFlatface ، پایانه کاربری SpaceX Starlink


بزرگنمایی / کن کیتر در حال آماده سازی برای از بین بردن پایانه کاربری SpaceX Starlink Dishy McFlatface است.

مهندس Ken Keater اخیراً یک ترمینال کاربر SpaceX Starlink ، آن بشقاب ماهواره ای را که SpaceX با نام مستعار “Dishy McFlatface” لقب داد ، خریداری کرد. اما كیتر به جای روشن كردن آن و دستیابی به اینترنت از ماهواره های مدار كم زمین (LEO) SpaceX ، تصمیم گرفت كه دیشی را تقسیم كند تا ببیند چه چیزی در داخل آن قرار دارد.

روند تخریب باعث از بین رفتن قسمت هایی از دستگاه شد. “دوست دارم یکبار امتحان کنم [Starlink] سرویس و من بدیهی است که فرصتی برای انجام آن نداشتم ، زیرا کمی بیشتر از آنچه من در نظر داشتم پیش رفت. “

کیتر ، که در پورتلند ، اورگان زندگی می کند ، تحت تأثیر کار تیم Starlink قرار گرفت. وی درباره PCB دستگاه که اندازه آن 19.75 “” در 21.5 “بود گفت:

بیایید نگاهی به آنچه Keiter در داخل Dishi پیدا کرده است بیاندازیم.

لایه اول

با قرار گرفتن ماهواره رو به پایین ، کیتر صفحه پشتی را برداشته و واحد موتوری را پیدا کرد که دیشی برای قرار دادن دید مستقیم از ماهواره های SpaceX از آن استفاده می کرد:

کیتر شیفته کابل اترنت شد. “بسیاری از مردم تعجب می کنند که چرا شما خودتان نمی توانید کابل را تعویض کنید ،” چرا من نمی توانم فقط یک جک داشته باشم تا کابل خودم را به پشت Dishy وصل کنم؟ ” کیتر گفت: “خوب ، یک دلیل واقعا جالب وجود دارد و آن مربوط به تأمین انرژی است.”

کیتر گفت ، برق بیش از اترنت معمولاً به حدود 30 وات محدود می شود ، اما استانداردهای جدید اجازه می دهد تا انرژی بیشتری برای تأمین نیازهای دیشی در حدود 100 وات فراهم کند. وی گفت ، دیشی از کابل اترنت ضخیم و “به خوبی محافظت شده” استفاده می کند که می تواند داده و انرژی را بدون گرم شدن بیش از حد ارائه دهد.

Dishy آسیب می بیند

درون ظرف ماهواره ، کیتر Dishy PCB و آنتن آرایه ای مرحله ای را پیدا کرد ، همه در یک دیسک بزرگ که توسط یک محافظ فلزی محافظت شده است. وی گفت: “این تمام مغز دیشی است و ببین چقدر لاغر است. این دیوانه است.” وی همچنین خاطرنشان کرد که “وجود دلایل RF واقعاً خوب برای داشتن یک سپر عظیم در پشت خود” وجود دارد. سپر فلزی با مقدار زیادی چسب به PCB متصل شد و Keiter برای جدا شدن آن باید به سپر آسیب برساند:

آرایه PCB و آنتن

پس از برداشتن سپر ، Keiter PCB و آرایه آنتن را بررسی کرد:

همانطور که هاكدای در مقاله ای درباره تجزیه كیتر نوشت ، “به نظر می رسد كه آنتن نوعی رایانه مستقل است كه همراه با پردازنده ARM و RAM برای اجرای نرم افزاری كه آرایه مرحله ای را هدایت می كند ، کامل است. صحبت از آن ، جای تعجب خواهد داشت. خواهیم فهمید که نه تنها مدارهای مجتمع تأمین کننده گیج کننده عناصر آنتن ، بیشترین تعداد اجزای صفحه مدار چاپی هستند ، بلکه همچنین مانند برخی از سیلیکونهای سفارشی طراحی شده مخصوص SpaceX به نظر می رسند. “

به طور کلی ، بدیهی است که Dishy توسط کاربر قابل رفع نیست. اما کیتر گفت که او می تواند تصور کند برخی از افراد PCB و آنتن را در محفظه دیگری قرار دهند. وی گفت: “شما واقعاً می توانید پایگاه خود را برای Dishy خیلی راحت طراحی كنید ، و من حدس می زنم در واقع این همان کاری باشد كه بعضی از افراد ترجیح می دهند انجام دهند.”

با انتشار بتا جدید Starlink ، SpaceX به دنبال مجوز از ایالات متحده برای استقرار 5 میلیون پایانه مصرفی است و اکنون مجوز استقرار 1 میلیون را دارد. SpaceX 499 دلار برای پایانه مصرف کننده و 99 دلار برای خدمات باند پهن ماهانه هزینه می کند.

برای یک وقفه کامل ، از جمله تجزیه و تحلیل Keiter ، می توانید فیلم او را در اینجا یا در YouTube تماشا کنید:

https://www.youtube.com/watch؟v=iOmdQnIlnRo

Starlink Teardown: DISHY DESTROY!


منبع: tarjome-news.ir

حتما بخوانید:
سایت های مرجع اخبار لحظه ای ایران