قیمت تیرآهن 14 در خراسان

قیمت تیرآهن در بازار انواع مختلف تیرها در مهندسی عمران: تیرها معمولاً اعضای سازه ای افقی هستند که بارها را با طول خود به تکیه گاههایی که بارها معمولاً به صورت نیروهای عمودی تنظیم می شوند ، حمل یا انتقال می دهند. تیرها برای مقابله با لحظه های خمش ، نیروهای برشی و بارهای عمودی استفاده می شوند. انواع مختلف تیرها را می توان با توجه به نوع پشتیبانی دسته بندی کرد.  چهار نوع متمایز تیرها عبارتند از: تیر ساده به پشتیبانی: درصورتی که انتهای تیر به صورت مستقیمی یا آزادانه بر روی تیر پشتیبانی قرار بگیرد ، به عنوان یک تیر ساده یا آزادانه پشتیبانی می شود.

تیر ثابت: درصورتی که یک تیر در هر دو انتهای آن تنظیم یا ثابت شود ، به عنوان تیر ثابت یا پرتو داخلی شناخته می شود. تیر پرتوی: درصورتی که یک انتهای آن انتهای آزاد باشد و تیر در انتهای دیگر آن ثابت شود ، به عنوان تیر پرتوی شناخته می شود.  تیر بصورت مداوم پشتیبانی شده: در صورت ارائه بیش از 2 پشتیبانی به تیر ، به عنوان تیر پشتیبانی می شود که به طور مداوم پشتیبانی می شود. تیر یک عضو سازه ای افقی در یک ساختمان برای مقاومت در برابر بارهای جانبی وارد شده به محور تیرها است. عضوی ساختاری که در برابر نیروهای جانبی یا عرضی وارد شده به محور (پرتو) مقاومت می کند ، پرتو نامیده می شود.

در آن ، بارها به طور عرضی به محور طولی عمل می کنند ، که نیروهای برشی و گشتاور خمش را تولید می کند. بار جانبی وارد بر تیرها دلیل اصلی خم شدن تیر است. آنها وظیفه انتقال بار از دال به ستون را دارند. الگوی توزیع بار ، دال |> تیر |> ستون |> پایه  آن تیر به ستون متصل است و این اتصال را پشتیبانی مستقیم می نامند در حالی که تیر را با تیر متصل می کنند و این اتصال را پشتیبانی غیر مستقیم می نامند خرید تیرآهن فولادی ذوب آهن

از چه نوع تیرهایی در ساخت و ساز استفاده می شود؟

تیرها تکیه گاههای افقی در سازه ای هستند که از یک دهانه امتداد دارند و نوعی پل بین دو منطقه را فراهم می کنند. آنها یکپارچگی ساختاری را برای سقفها ، کفها ، عرشه ها ، سقفها ، دیوارها و گاراژها تأمین می کنند. بسته به نوع ساخت و ساز ، سازندگان از انواع اشکال و مواد مختلف در پروژه های خود استفاده می کنند. بسته به سبک معماری سازه ، برخی از مواد و عناصر طراحی نه تنها به پایداری ساختمان بلکه جذابیت بصری آن نیز می افزایند. صاحبان خانه های بیشتری جزئیات مانند تیرهای در معرض و خرپاهای چوبی ساخته شده به صورت سفارشی را در جورجیا انتخاب می کنند تا بازسازی یا ساخت و ساز جدید خانه خود را بهبود بخشند.

حتما بخوانید:
باربری بلوار تعاون |باربری در محدوده بلوار تعاون با ۴۵%تخفیف - باربری و اتوبار بارسنتر

روش ساخت تیرآهن

قیمت تیرآهن بر اساس نوع هزاران سال پیش ، سازندگان کشف کردند که چوب یک ماده عالی برای ساخت و ساز است ، مهم نیست که طرح چقدر عظیم و ساده باشد. در مستعمرات آمریکای شمالی ، تیرهای چوب بلوط به دلیل در دسترس بودن چوب در جنگل ها و مقاومت مواد ، گزینه ای محبوب برای نجاران بود. با این حال ، پس از سال 1900 ، مهندسان و طراحان ساخت و ساز شروع به استفاده از مواد دیگر از جمله بتن ، فولاد و سایر فلزات کردند. بعداً ، تولیدکنندگان تیرهایی را با استفاده از الوار کامپوزیت ساختاری یا چوب روکش چسب دار گلوم ، تولید کردند. در دهه های اخیر ، استفاده از تیرهای سنگین و چوب های عتیقه اصلاح شده به دلیل استحکام و زیبایی که دارند ، به گزینه های محبوب در ساخت و ساز ساختمان های مسکونی و تجاری تبدیل شده اند.

انواع تیرها یک معمار یا مهندس بسته به نوع سازه ای که پشتیبانی می کند و اینکه تیر یک عنصر طراحی بصری است یا نه ، نوع خاصی از تیر را انتخاب می کند. برخی از تیرهای معمول استفاده شده عبارتند از: تیرهای جعبه ای از چوب یا فولاد ساخته می شوند. سازندگان ممکن است برای افزودن جزئیات و جذابیت بصری از یک نسخه سه طرفه استفاده کنند. متخصصان نوسازی منازل معمولاً این نوع تیرها را برای مخفی کردن لوله ها ، سیم ها یا نصب چراغ ها انتخاب می کنند. خرید تیرآهن فایکو

تیرهای باسن از جفت تیرهای کوچکتر برای سقف های سبک لگن پشتیبانی می کنند. تمام اضلاع این نوع سقف به سمت پایین ، به سمت دیوارها شیب دارند و هیچ شیروانی وجود ندارد. چوب سنتی ترین انتخاب برای ساخت تیرآهن ران است. تیرهای فلیچ از یک دیوار تحمل کننده پشتیبانی می کنند. یک سازنده برای مقاومت بیشتر طول چوب و فلز را با هم میخ می کند.

پرتوهای I تیرهای فولادی هستند که از سطوح بالایی سازه پشتیبانی می کنند. در خانه ها ، سازندگان آنها را به بالای پایه ، زیرزمین یا گاراژ اضافه می کنند. تیرچه ها گروههایی از تیرهای موازی هستند که سقف ، کف یا عرشه را پشتیبانی می کنند. کش ، بریس و سایر عناصر پشتیبانی

قیمت تیرآهن کره ساخت اسکلت چوبی یکی از محبوب ترین و جذاب ترین سبک های ساختمانی است که توسط نوسازان انتخاب شده است. یکی از عناصر مورد استفاده آنها خرپاهای ساختاری و تزئینی است. شبیه یک تیر ، یک خرپای چوبی سنگین فاصله ای بین دو تکیه گاه را پوشانده است. در حالی که تیرها از تنش های موجود در ساخت برای ایجاد خمش پشتیبانی می کنند ، از ترش ها برای مقاومت در برابر خم شدن استفاده می شود و به تقویت اضافی نیاز ندارند. خرپاهای چوبی سنگین ظاهری متمایز و هنری به پروژه های ساخت و بازسازی می بخشد. مهاربندها برای ساخت الوار عناصری هستند که عملکرد سازه را بهبود می بخشند و جزئیات بصری منحصر به فردی را ارائه می دهند. آنها نه تنها به توزیع بار کمک می کنند بلکه توانایی سازه را در مقاومت در برابر فشارهای جانبی مانند باد بهبود می بخشند که باعث افزایش ایمنی می شود.خرید تیرآهن IPE

حتما بخوانید:
باربری کاشانی - اتوبار کاشانی با بسته بندی اصولی در تهران |44282757|

انواع تیرهای فولادی

انواع مختلف تیرهای فولادی که برای حمل بارها از سازه به تکیه گاه مجاور استفاده می شود ، در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است. برای شناسایی انواع تیرهای فولادی می توان طبقه بندی های مختلفی انجام داد. در این مقاله ، ما در حال دسته بندی تیرها بر اساس هندسه آنها و روند ساخت آنها هستیم.

انواع زیر تیرهای فولادی در اینجا بحث شده است. من پرتو ، پرتو H ، بخش W و S چاقوها تیر دروازه ای / تیر مقطع توخالی مستطیل و بخش توخالی مدور پرتو مرکب  نواع دیگر تیرها بیایید درباره هر نوع تیر در Detail بحث کنیم. من پرتو یا پرتو جهانی پرتو I همچنین به عنوان پرتو جهانی یک بخش نورد گرم شناخته می شود. تیرهای جهانی را می توان به عنوان بخش فولادی پرکاربرد در ساخت شناسایی کرد. در بیشتر سازه ها ، ما می توانیم این ستون های فولادی را مشاهده کنیم که برای حمل بارها تیرهای جهانی را دارند. تیرهای جهانی سختی بیشتری در جهت عمودی برای حمل بارها دارند. ارتفاع مقطع از عرض مقطع بیشتر است. پرتو I همچنین به عنوان پرتو H مشخص می شود که ارتفاع و عرض مقطع هر دو برابر باشد. این یعنی ارتفاع بخش برابر با عرض فلنج است.

قیمت تیرآهن INP بعلاوه ، آنها به عنوان بخشهای W و S نیز شناخته می شوند. مسئله اصلی در ساخت فولاد مقاومت در برابر آتش است. هنگامی که فولاد سازه در معرض آتش قرار می گیرد ، دمای آن به سرعت افزایش می یابد ، و همچنین بخش فولادی تحت تغییر شکل سریع قرار می گیرد. بعلاوه ، تیرهای فولادی در مقایسه با تیر بتونی با ارتفاع یکسان ، ظرفیت حمل بار یا سختی کمتری دارند.

تیر پلاک تیر سقفی یک تیر فلزی است که عمدتا در ساخت پل استفاده می شود. این تیرها انواع سفارشی تیرهای فولادی هستند. سفارشی سازی بر اساس نیاز پروژه انجام می شود. پل های تیرچه صفحه ای را می توان به طور گسترده ای در خطوط راه آهن مشاهده کرد. دو فلنج و وب با ایجاد جوش برای ایجاد تیر متصل می شوند. طراحی تیرهای تیر صفحه با انواع دیگر تیرها یکسان نیست. از آنجا که جوشکاری برای اتصال سه صفحه به یکدیگر انجام می شود ، کیفیت جوشکاری باید به طور مرتب در هنگام جوشکاری بررسی شود. برای اطمینان از اینکه جوشکاری به درستی انجام شده و از مقاومت کافی برخوردار است باید آزمایش دیگری انجام شود. خرید تیرآهن IPB