لوله پلیکا چیست ؟

با وجود این در آمریکا بیشتر کمپانیها به طور اختیاری اسباب بازیهای پی وی سی (PVC) را برای نوزادان متوقف کردند. پیش از قرن بیستم شیمیدان روسی ایوان استرا میسلنسکی و فریتز کلیت از کمپانی گریشم الکترون شیمی آلمان هردو تلاش کردند تا پی وی سی (PVC) را در محصولات تجاری به کار گیرند اما مشکلات در فرایند، سختی و گاهی شکنندگی پلیمر تلاشهای آنها را بی نتیجه میگذاشت. به همین دلیل هم ضخامت لوله های U-PVC نسبت به سایر لوله های پلاستیکی کمتر بوده و در نهایت لوله پی وی سی – لوله پلیکا وزن کمتری نیز دارد، که این مسئله مزیت مهمی محسوب می شود. لوله پلیکا با توجه به کاربرد آن انواع مختلف دارد که به شرح زیر است.

لوله پلیکا خم سرد
این اتصالات در لوله کشی های ساختمانی کاربرد زیادی دارند و مزیت های استفاده از لوله و اتصالات پلیکا عبارت است از: مقاومت بالای آنها در مقابل خوردگی، این محصول دارای دوام و عمر طولانی می باشد. در ساختمان سازی و لوله گذاری زیر خاک و داخل دیوارها نیز برای کبل کشی برق از این لوله ها استفاده می شود. زانو 45 درجه با قطر 160 و ضخامت 4 میلیمتر مورد مصرف ساختمانها در سطح و زیر سطح است. چون لولهای upvc که برای پوشش کابل مورد استفاده قرار میگیرد را نمیتوان برای انتقال فاضلاب بکار برد و ممکن است از استحکام کافی برخوردار لوله پلیکا صبا اصفهان نباشد.

نتیجه مادهای انعطافپذیر بود که به سادگی در فرایندها شرکت میکرد و بزودی در استفادههای تجاری شایع شد. مدل های جدید لوله پلیکا را می شود به صورت روکار و یا تو کار در ساختمان های گوناگونی نصب نمود. تست هایی همچون تست کشش، تست جریان مذاب، تست فشار حرارتی و غیره نیز در تولید لوله های پلی اتیلن انجام می شود که هر کدام براساس شاخص های استاندارد شده باید صورت پذیرد و در زمان تولید و پس از آن قابل ارائه است. لوله پلیکا ویژگی و خصوصیات مثبت زیادی دارد که باعث محبوبیت آن شده است. یک مزیت مهم برای هر لوله، آب بندی اتصالات آن است. این مزیت پیشرفت بزرگی است و به لحاظ ایمنی مهم تلقی می شود، چرا که مصدومیت کارگرها را کاهش می دهد.

حتما بخوانید:
باربری کاشانی اولین اتوبار با تخفیف های ویژه - باربری و اتوبار بارسنتر

مدول الاستیسیته U-PVC یکی از مزایای مهم آن برای کاربردهای فنی محسوب می شود، به خصوص در شرایطی که حرکت یا لرزش خاک محتمل باشد (زمین لرزه و…). در برابر شرایط مختلف محیطی مقاومند. کارخانه صنعتی گلپایگان؛ یکی از قدیمی ترین کارخانه های ایرانی است که در طی دهه های مختلف در حوزه تولید لوله پلیکا فعال می باشد. و غیره. لوله های پلیکا در برند های خارجی و ایرانی در برند ها و نام های تولیدی مختلفی در تمامی فروشگاه های کشور یافت می شوند که می توان هر کدام از آن ها را با توجه به سلیقه خود خریداری کرد.