[ad_1]

مقامات فدرال سرزنش می کنند

گتی ایماژ

دادستان ها و وكلاي فدرالي يك نفر را به كلاهبرداري در اوراق بهادار متهم كردند كه گفته مي شود اطلاعات داخلي سهام را در وب سايت تاريخ AlphaBay فروخته است. متهم همچنین اطلاعات را از طریق بازارهای مجرمانه متعدد و از طریق یک بستر پیام رمزگذاری شده به فروش می رساند.

در کیفرخواست مطرح شده در دادگاه فدرال در منطقه جنوبی نیویورک ، دادستان های وزارت دادگستری ادعا کردند که Apostolos Trovias 30 ساله از آتن ، یونان ، در سال 2016 در AlphaBay حساب ایجاد کرده و از آن برای تبلیغات و فروش استفاده کرده است از راهنمایی سهام به وب تاریک بازار جنایی در سال بعد بسته شد. دادستان ها گفتند که Trovias با استفاده از نام مستعار “Bull” ، مشاوره را به صورت جداگانه و به عنوان اشتراک هفتگی یا ماهانه می فروشد و از Bitcoin برای دریافت پرداخت استفاده می کند.

پشت حجاب تاریک تور

“پشت حجاب Dark Web ، با استفاده از پیام های رمزگذاری شده و برنامه های ایمیل ، Trovias یک مدل کسب و کار ایجاد کرده است که اطلاعات خود را از شرکت های دیگر ، نکات مربوط به معاملات سهام ، سود قبل از انتشار و سایر اطلاعات داخلی را به فروش می رساند – برای سود – به عنوان ما ویلیام اف سوئینی جونیور ، دستیار مدیر FBI روز جمعه در یک خبر خبری گفت. “FBI همچنین در شبکه تاریک کار می کند و همانطور که امروز تروویاس آموخت ، ما فقط به این دلیل که شما پشت یک روتر با صفحه کلید مرتکب جرایم فدرال می شوید ، اجرای قانون را متوقف نمی کنیم.”

به گفته وزارت دادگستری و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ، که روز جمعه نیز در یک شکایت مدنی علیه تروویاس اتهاماتی را مطرح کرد ، شهروند یونانی قبل از اینکه علنی شود ، اظهارنامه درآمد شرکت های مختلف را به همراه سایر اطلاعیه های شرکت تصاحب کرد.

در طول هفت ماه که تروویاس در AlphaBay حضور داشت ، وی ادعا کرد که حداقل 45 معامله را از جمله فروش “ده ها” نکته شخصی و حدود نیم دوازده برنامه هفتگی و ماهانه انجام داده است. تخمین زده می شود قیمت ها از 29.95 دلار برای یک نکته تا 329.95 دلار برای اشتراک ماهیانه باشد. وی همچنین متهم به فروش حداقل یك گزارش سود قبل از انتشار توسط یك شركت بازرگانی عمومی به قیمت حدود 5000 دلار است.

پس از بسته شدن AlphaBay ، تروویاس به یک انجمن جنایی دیگر به نام Dream Market نقل مکان کرد. دادستان ها گفتند که از سال 2017 تا سال گذشته ، Trovias همچنین از پیام های رمزگذاری شده و خدمات ایمیل برای فروش مستقیم اطلاعات داخلی به خریداران استفاده کرده است. سال گذشته ، او ادعا کرد که برای ایجاد یک وب سایت برای تسهیل فروش نکات داخلی گام برداشته است. دادستان گفت ، وی در نظر دارد حق عضویت و حق کمیسیون را از افراد دریافت کند. وکلای SEC همچنین می گویند که وی از وب سایت متفاوتی به نام Nightmare Market استفاده کرده است.

وکلای SEC نوشت: “در حین گفتگو با عوامل FBI ، Trovias پیشنهاد داد که افراد داخلی را برای حراج مواد ، اطلاعات غیر عمومی در سایت ، به عنوان نماینده محافظت از فروشندگان و خریداران جذب کند.” “در آگوست سال 2020 ، تروویاس ملاقات حضوری با دو مأمور مخفی اف بی آی را برای بحث بیشتر در مورد ایجاد وب سایت تور ارائه داد.”

طبق یک شکایت کیفری در ماه فوریه ، سهام استروویاس متهم به فروش اطلاعات داخلی به MobileIron ، Inc ، PTC Therapeutics ، Inc. ، Illumina ، Inc است. و Analogic Corporation. هیچ یک از این شرکت ها متهم به تخلف نشده اند.

محققان Trovias را شناسایی کردند و ادعا کردند که برای او پول می فرستند و با استفاده از تجزیه و تحلیل بلاکچین کیف پول های دیجیتالی دریافت شده را کنترل می کنند. دادستان ها می گویند که یکی از کیف پول ها به کارت پرداختی که توسط Trovias استفاده می شود مرتبط بوده است.

متهم به شمارش کلاهبرداری در اوراق بهادار و پولشویی متهم است. محاسبه کلاهبرداری در اوراق بهادار مجازات حداکثر 25 سال زندان و محاسبه پول در برابر مجازات مجازات حداکثر 20 سال زندان دارد. تلاش برای تماس با Trovias برای اظهار نظر ناموفق بود.

[ad_2]

منبع: tarjome-news.ir

ایندکسر