هکرهای مورد حمایت ملی زنجیره تأمین واکسن COVID را دنبال می کنند


بزرگنمایی / تریلر کنترل شده از نظر آب و هوایی برای یک کامیون لوکوموتیو در خارج از ساختمان Pfizer Inc. در پاورز ، بلژیک ، پنجشنبه ، 3 دسامبر 2020.

بلومبرگ | گتی ایماژ

بر اساس گزارشی که یک عملیات پیچیده را توصیف می کند ، احتمالاً توسط یک کشور ملی پشتیبانی می شود ، مهاجمان سایبری زنجیره تامین سرما را که برای تحویل واکسن COVID-19 مورد نیاز است ، هدف قرار داده اند.

به نظر می رسد هكرها هنگام مسافرت از كارخانه ها به بیمارستان ها و مطب پزشكان در تلاشند تا اطلاعات مربوط به فرآیندهای حیاتی را برای سرد نگه داشتن واكسن مختل یا سرقت كنند.

بر اساس گزارشی توسط گروه ویژه اطلاعات تهدید IBM ، که به شرکت ها و بخش عمومی در زمینه امنیت سایبری مشاوره می دهد ، آنها سازمان های مرتبط با پلت فرم زنجیره سرد واکسن گاوی را که یک مشارکت دولتی و خصوصی برای توسعه ایمن سازی برای کشورهای فقیرتر

برای جلوگیری از فساد ، بسیاری از واکسن های COVID-19 باید سرد نگه داشته شوند. واکسن Pfizer و BioNTech باید بین منفی 70 درجه سانتیگراد و منفی 80 درجه سانتیگراد حفظ شود ، در حالی که عکس مدرن باید در منفی 20 درجه سانتیگراد منتقل شود.

در این گزارش آمده است که مهاجمان وانمود می کنند که مدیرعامل یک تامین کننده یخچال سرد چینی هستند و در تلاش برای بدست آوردن نام های کاربری و رمزهای عبور ، اقدام به یک اقدام فیشینگ می کنند.

نیک روزمن ، رهبر جهانی IBM در زمینه اطلاعات تهدید ، گفت که او معتقد است هکرها یا در تلاشند روند تأمین واکسن را مختل کنند یا مالکیت معنوی را بدزدند.

حتما بخوانید:
مبارزه برای لباس بچگانه: راه سامورایی

یک طرف آن جاسوسی اینترنتی است: چگونه واکسن می گیرید؟ فرآیند تولید خنک کننده چگونه کار می کند؟ چگونه کل زنجیره لجستیک را مدیریت می کنید؟ ” او گفت. “همچنین امکان ایجاد اختلال ، توانایی انجام حملاتی که واکسن ها را مختل می کند و گسترش آنها برای تضعیف اعتماد به نفس در سراسر جهان است.”

وی افزود که درمان زنجیره تأمین واکسن به عنوان “نوع جدیدی از زیرساخت های مهم جهانی” برای کمک به آنها در تهیه محصولاتی که می توانند به پایان دادن به همه گیری کمک کنند بسیار حیاتی است.

وی گفت: “این شرکت های تبرید ابزار امنیتی همانند موسسات مالی پیشرفته را نخواهند داشت.”

این خبر روز چهارشنبه آژانس سایبری ایالات متحده را بر آن داشت تا برای سایر گروه های درگیر در زنجیره تامین سرما سیگنال رسمی ارسال کند.

کلر زابووا ، تحلیلگر ارشد استراتژیک تهدیدات سایبری در IBM ، گفت که این می تواند “نوک کوه یخ” در یک کارزار بزرگ جهانی باشد زیرا هکرها سعی می کنند حفره های امنیتی را پیدا کنند و بین شرکت ها و دولت های مربوطه پرش کنند. در برنامه های واکسیناسیون انبوه.

“این یک مبارزات بسیار خوب تحقیق شده و مناسب بود. و این به طور بالقوه به یک شخص یا تیم بسیار شایسته اشاره دارد. “

گزارش IBM یک کمپین هک شش کشوره را هدف قرار داده است که مقامات گمرکی و مالیاتی کمیسیون اروپا و سازمان های انرژی ، تولید و فناوری را هدف قرار داده است. این کارزار از سپتامبر آغاز شد و گروه ویژه تهدید را در ماه اکتبر کشف کرد.

حتما بخوانید:
بررسی تخصصی پاوربانک جویروم

محققان IBM نمی دانند که آیا هکرها قادر به دسترسی به شبکه ها بوده اند یا خیر.

جوش کورمن ، استراتژیست ارشد آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت های سلامت گفت: “گزارش امروز بر اهمیت مراقبت از امنیت سایبری در هر مرحله از زنجیره تأمین واکسن تأکید دارد.”

FBI از حملات مطلع شده است. اتحادیه واکسن گاوی گفت که “سیاست ها و فرایندهای قوی برای جلوگیری از چنین حملات فیشینگ و تلاش برای هک” دارد و به تقویت امنیت خود ادامه می دهد.

کمیسیون اروپا گفت که از این کارزار مطلع است و “اقدامات لازم” را برای کاهش حمله انجام داده است. وی افزود که امنیت سایبری را جدی می گیرد و در مورد هر حادثه تحقیق می کند.

گزارش اضافی توسط کاظم شوبر در واشنگتن.

© 2020 فایننشال تایمز گیم کلیه حقوق محفوظ است به هیچ وجه توزیع مجدد ، کپی یا اصلاح نکنید.


منبع: tarjome-news.ir