[ad_1]

یک محقق ویال ها را با تجهیزات محافظتی پر می کند.

شرکت های تولید کننده واکسن روز چهارشنبه گفتند ، اطلاعات مربوط به یکی از امیدوار کننده ترین واکسن های ویروس کرونا “به طور غیرقانونی در دسترس” پس از هک شدن توسط نهاد نظارتی اروپا ، که در مراحل نهایی تصویب آن است ، “در دسترس است”.

آژانس دارویی اروپا ، مستقر در آمستردام ، ابتدا این تخلف را فاش کرد. در این بیانیه فقط گفته شد که EMA مورد حمله سایبری قرار گرفته و تحقیقات مشترکی را با مجریان قانون آغاز کرده است. آژانس چیزی نگفت که چه موقع هک شده است یا اینکه مهاجمان به دنبال اطلاعاتی در مورد واکسن ها ، آلوده کردن شبکه به باج افزار هستند یا هدف دیگری را دنبال می کنند. سخنگوی EMA در نامه الکترونیکی گفت که “آژانس کاملاً عملیاتی است و کار در حال انجام است.”

تقریباً در همان روز چهارشنبه ، شرکت دارویی Pfizer و شرکت بیوتکنولوژی BioNTech بیانیه مشترکی صادر کردند که در آن اظهار داشت: نامزد واکسن COvID-19 Pfizer و BioNTech ، BNT162b2 ، که در یک سرور EMA ذخیره شده بود ، به طور غیرقانونی در دسترس بود. “

این شرکت ها اظهار داشتند که هیچ یک از سیستم های آنها در این نقض دخیل نبوده و هیچ شرکتی از داده های به خطر افتاده ای که باعث شناسایی شرکت کنندگان در مطالعه شده است ، اطلاعی نداشته است.

مطالعات واکسن دارویی BNT162b2 ، که اخیراً توسط Pfizer و BioNTech ساخته شده است ، نشان داد که 95 درصد در پیشگیری از بیماری موثر است و بسته به سن ، جنس ، نژاد و قومیت به طور مداوم موثر است. این واکسن در انگلستان و کانادا تأیید شده است و قرار است در جاهای دیگر از جمله اتحادیه اروپا و ایالات متحده تأیید شود. EMA مسئول ارزیابی و تأیید داروها ، دستگاه های پزشکی و واکسن ها برای اتحادیه اروپا است.

محققان COVID-19 زیر آتش

در چند ماه گذشته ، گزارش های زیادی از هکرها با هدف قرار دادن داده های تحقیقاتی مربوط به ویروس کرونا و واکسن های در دست تولید برای جلوگیری از آن گزارش شده است. در ماه ژوئیه ، مرکز امنیت سایبری ملی انگلستان گفت که خرس دنج ، یک گروه هکر که گمان می رود توسط سرویس اطلاعات خارجی روسیه هدایت می شود ، از ابزارها و تکنیک های مختلفی برای شرکت های دارویی و م institutionsسسات دانشگاهی استفاده کرده است. کار بر روی واکسن های احتمالی

در همان ماه ، دادستان های فدرال دو شهروند چینی را به اتهامات هکری متهم کردند و گفتند که این افراد قصد داشتند به شبکه های یک شرکت بیوتکنولوژی در مریلند و یک شرکت بیوتکنولوژی در ماساچوست نفوذ کنند. در زمان هک شدن ، مشهور بود که این دو شرکت روی واکسن COVID-19 کار می کنند.

ماه گذشته مایکروسافت گفت هکرهای روسیه و کره شمالی حداقل هفت شرکت مشهور را که در تحقیقات COVID-19 در ایالات متحده ، کانادا ، فرانسه ، هند و کره جنوبی شرکت داشتند و در تحقیقات COVID-19 شرکت داشتند ، هدف قرار دادند.

و هفته گذشته ، IBM گفت افرادی که احتمالاً به نمایندگی از یک کشور ملی کار می کردند ، یک کمپین فیشینگ کپی علیه شرکت های درگیر در زنجیره تأمین COVID-19 اجرا کردند. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال ، هکرها همچنین سعی کرده اند به شرکت های دارویی که در تحقیقات واکسن از جمله جانسون و جانسون ، نواواکس ، AstraZeneca و کره جنوبی شرکت دارند ، حمله کنند. به گزارش رویترز ، سایر کشورهایی که به تلاش برای هک کردن محققان COVID-19 متهم شده اند ، ویتنام و ایران هستند.

[ad_2]

منبع: tarjome-news.ir

ایندکسر