ورایزون توافق کرده است که یاهو و AOL را به مبلغ 5 میلیارد دلار به یک شرکت خصوصی بفروشد


تابلوی یاهو در مقابل مقر واحد ورایزون.
بزرگنمایی / دفتر مرکزی یاهو در سانیوال ، کالیفرنیا ، چهارشنبه 21 آوریل 2021.

گتی ایماژ بلومبرگ

ورایزون روز دوشنبه اعلام کرد که یاهو و AOL را به مبلغ 5 میلیارد دلار به شرکت سهامدار Apollo Global Management می فروشد. وریزون تنها چند روز پس از انتشار اخبار اعلام کرد که ورایزون یاهو و AOL را برای فروش آزاد کرده است ، این معامله را رسمی کرد. بخش رسانه ای دقیقاً به عنوان “یاهو” شناخته خواهد شد پس از پایان فروش در اواخر سال جاری.

ورایزون AOL را در سال 2015 با قیمت 4.4 میلیارد دلار و یاهو در سال 2017 را با قیمت 4.5 میلیارد دلار خریداری کرد ، اگرچه مارک های اینترنتی که قبلاً غالب بودند سالها قبل از محبوبیت خارج شده بودند. تلاش ورایزون برای رقابت با گوگل و فیس بوک در بازار تبلیغات آنلاین ناکام ماند و منجر به اخراج های پی در پی و هزینه خسارت حسن نیت در حدود 4.6 میلیارد دلار شد.

ورایزون در بیانیه مطبوعاتی امروز سعی کرد تأثیر مثبتی بر فروش بگذارد و گفت که یاهو / AOL ، معروف به ورایزون رسانه ، “یکی از شرکت های پیشرو در زمینه فناوری و رسانه های جهان است.” ورایزون گفت ، علاوه بر یاهو و AOL ، “ورایزون رسانه” شامل “تجارت پیشرو در فناوری تبلیغات و سیستم عامل های رسانه ای” است.

هانس وستبرگ ، مدیر عامل شرکت Verizon گفت: “Verizon Media در دو سال و نیم گذشته کار شگفت انگیزی در زمینه چرخش تجارت انجام داده است و پتانسیل رشد بسیار زیاد است.” “تکرار بعدی به سرمایه گذاری کامل و منابع کافی نیاز دارد. در طی روند بررسی استراتژیک ، آپولو قوی ترین چشم انداز و استراتژی را برای مرحله بعدی Verizon Media ارائه داد. من اطمینان دارم که یاهو در خانه جدید خود کار خود را آغاز خواهد کرد.”

حتما بخوانید:
FTC از کارگزار داده شکایت می کند که مکان 125 میلیون تلفن در ماه را ردیابی می کند

این قرارداد در بیانیه ای اعلام کرد: “فروش آپولو” به ورایزون رسانه این امکان را می دهد تا رشد پرخاشگرانه را دنبال کند و به کارمندان ، تبلیغ کنندگان ، شرکای انتشاراتی و تقریباً 900 میلیون کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان سود برساند.

Verizon علاقه زیادی از خریداران دریافت نکرد

گفته می شود که آپولو از نظر سایر خریداران بالقوه رقابت کمی داشته است. “وال استریت ژورنال گزارش کرد. امروز

ورایزون گفت که “10٪ سهام این شرکت را که در پایان معامله با نام یاهو شناخته می شود حفظ خواهد کرد” و اینکه فروش “منوط به شرایط بسته شده است و انتظار می رود در نیمه دوم سال 2021 بسته شود “پیش بینی می شود ورایزون 5 میلیارد دلار از آپولو در قالب 4.25 میلیارد دلار پول نقد و سود ترجیحی 750 میلیون دلاری دریافت کند.

کل درآمد عملیاتی ورایزون در سه ماهه اول سال 2021 32.9 میلیارد دلار بود که حدود 23.7 میلیارد دلار آن از محل ارتباطات بی سیم آن بود. ورایزون 3.1 میلیارد دلار درآمد سه ماهه اول خدمات کابل FiOS خود گزارش داده است.

هفته گذشته وال استریت ژورنال اعلام کرد که درآمد 7 میلیارد دلاری ورایزون مدیا برای کل سال در سال 2020 به هدف 10 میلیارد دلار درآمد سالانه این شرکت در سال 2020 نرسیده است. با این حال ، درآمد 2.3 میلیارد دلاری Verizon Media در Q4 2020 برای اولین بار از سال قبل از زمان خریداری ورایزون در سال 2017 ، 11.4٪ افزایش یافته است. درآمد سه ماهه اول در سال 2021 1.9 میلیارد دلار بود ، که 10.4٪ است. بیشتر از سال قبل

حتما بخوانید:
ابدومینوپلاستی - جراحی لاغری شکم با Abdominoplasty - کلینیک هلیا

ورایزون با افزایش درآمد ، بخش رسانه را فروخت و گفت دو سه ماهه آخر نتایج مالی “ناشی از پیشنهادات نوآورانه تبلیغات ، تجارت الکترونیکی مصرف کننده ، اشتراک ، شرط بندی و مشارکت استراتژیک است.” علی رغم افت طولانی مدت یاهو از تاریخ اولیه خود به عنوان یک مارک اینترنتی غالب ، ورایزون گفت که یاهو هنوز “چهارمین دارایی اینترنتی پر بازدید در جهان است”.

دیوید سامبور ، شریک ارشد و رئیس صندوق سرمایه گذاری خصوصی در آپولو گفت: “ما معتقد به آینده رشد یاهو و بادهای کلان هستیم که رشد رسانه های دیجیتال ، فناوری تبلیغات و سیستم عامل های اینترنت مصرف کننده را تحریک می کنند.” . در بیانیه آمده است که مدیر عامل شرکت Verizon Media ، Guru Gowrappan ، پس از فروش نیز به هدایت این شرکت ادامه خواهد داد.


منبع: tarjome-news.ir