[ad_1]

کارمند سابق یک اپراتور تلفنی متهم به دریافت رشوه در کلاهبرداری در سیم کارت

گتی ایماژ

یک کارمند سابق شرکت تلفن به اتهام توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری متهم شده است زیرا او ادعا می کند از دسترسی خود به داده های حساب مشتری برای بازیابی شماره تلفن های 19 مشتری از جمله حداقل یک دارنده ارز رمزپایه استفاده کرده است.

دادستان های نیواورلئان در اوایل این هفته گفتند ، استفان دانیل دفیور از براندون ، فلوریدا ، در ازای مبادله سیم کارت های مشتری هدف با آنهایی که متعلق به یک توطئه گر بودند ، از 20 اکتبر 2018 تا 9 نوامبر 2018 حدود 2325 دلار دریافت کرد. به گفته دادستان ، برای هر مبادله سیم کارت ، توطئه کننده شماره تلفن مشتری ، یک پین چهار رقمی و یک شماره سیم کارت را ارسال می کند که باید آن شماره تلفن به آن تعویض شود.

این اتهامات هشت ماه پس از آن صادر شد كه دادستان های فدرال ریچارد یوان لی از هرکولس ، كالیفرنیا را به جرم توطئه برای ارتكاب كلاهبرداری به دلیل ادعای نقش وی در كلاهبرداری در سیم كارت حداقل 20 نفر متهم كردند. دادستان گفت ، لی دارای یک آیفون 8 بود که تعداد حداقل یکی از قربانیان دیفیور به آن هدایت می شد.

قربانی ادعا شده یک پزشک در منطقه نیواورلئان با حساب های رمزنگاری شده در بورس های سهام ، از جمله Binance ، Bittrex ، Coinbase ، Gemini ، Poloniex ، ItBit و Neo Wallet است. سپس لی و همدستانش به آدرس ایمیل پزشک و حسابهای رمزنگاری شده دسترسی پیدا کردند و “بخش قابل توجهی” از دارایی مقتول را به سرقت بردند.

دادستان ها همچنین ادعا کردند که حتی پس از بازیابی حساب تلفن توسط دکتر ، لی یا یکی از توطئه کنندگان وی با دکتر تماس گرفتند و گفتند که او تصاویر در حساب Gmail دکتر و مانده حساب های رمز ارز دکتر را دیده است. سپس تماس گیرنده در ازای عدم ارسال عکس ها یا سرقت ارز رمزنگاری شده ، 100 بیت کوین به ارزش تقریبی 640،000 دلار در آن زمان خواستار شد.

دادستان ها شرکت تلفنی DeFiore را که در آن کار کرده مشخص نکرده اند ، اما حساب LinkedIn از استفان دیفیور ، که به عنوان نماینده خدمات مشتری ورایزون در براندون ، فلوریدا کار می کند ، لیست کرده است. مقامات ورایزون بلافاصله به ایمیلی که در مورد ماجرا توضیح داده بود ، پاسخ ندادند. تلاش برای رسیدن به DeFiore ناموفق بود.

LinkedIn

این اتهامات در هفته جاری در حالی منتشر می شود که جنایات به اصطلاح تبادل سیم کارت ادامه دارد ، که بیشتر ناشی از تلاش مجرمان برای بدست آوردن مقادیر زیادی ارز رمزنگاری شده در حساب های آنلاین است. هنگامی که مرتکب کنترل حساب های تلفنی قربانیان را بدست آورد ، سو ab استفاده کننده معمولاً از این دسترسی برای تکمیل بازنشانی حساب های حساب ایمیل و در نتیجه بازنشانی رمزهای عبور برای حساب های دیگر استفاده می کند.

در صورت محکومیت ، دیفیور با حداکثر 5 سال زندان و تا 250 هزار دلار جریمه روبرو می شود. در اوایل هفته جاری ، مقامات اروپایی از دستگیری 10 نفر در ارتباط با یک سری حملات برای تغییر سیم کارت ها که بیش از 100 میلیون دلار درآمد داشت ، خبر دادند.

[ad_2]

منبع: tarjome-news.ir