کورلیوم پیروزی جزئی در دادخواست حق نسخه برداری اپل iOS را نشان می دهد


فقط برخی از انواع iDevice که کورلیوم قانونی را نقض نکرده است ، اما ممکن است با تقلید قانون دیگری را نقض کرده باشد.
بزرگنمایی / فقط برخی از انواع iDevice که کورلیوم قانونی را نقض نکرده است ، اما ممکن است با تقلید قانون دیگری را نقض کرده باشد.

شرکت امنیتی Corellium ، نرم افزاری را توسعه می دهد که محققان می توانند برای تجزیه و تحلیل محصولات اپل استفاده کنند ، در دادخواست اپل علیه آن یک پیروزی جزئی بدست آورد زیرا یک قاضی تصمیم گرفت که ایجاد یک محیط مجازی iOS به نقض کپی رایت اپل نیست.

از سال 2017 ، Corellium در حال ایجاد محیط های iOS است که می تواند روی دسک تاپ اجرا شود و به عنوان یک ابزار تحقیق و توسعه مورد استفاده قرار گیرد. اپل در سال 2019 از کورلیوم شکایت کرده و ادعا می کند که هدف اصلی کورلیوم استفاده از نقض آشکار iOS است و ادعا می کند که این شرکت “کاربران خود را به فروش هرگونه اطلاعات باز تشویق می کند. [about system vulnerabilities] در بازار آزاد به بالاترین پیشنهاد “

در اوایل سال جاری ، اپل پرونده را اصلاح کرد و ادعاهایی را در مورد نقض قانون کپی رایت هزاره دیجیتال (DMCA) در مورد دور زدن یا نقض DRM عنوان کرد.

قاضی منطقه ای رودنی اسمیت از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در فلوریدا جنوبی روز گذشته با صدور رأی خود (PDF) در این پرونده ، رد دادخواست اپل برای قضاوت مختصر و ارائه بخشی ، اما نه همه ، از پیشنهاد کورلیوم برای همان ، در نتیجه اقدامات کورلیوم استفاده عادلانه ای است ، اما هنوز “سوالاتی در مورد واقعیت” وجود دارد.

ارائه شده در بخشی

اسمیت در مورد ادعای حق چاپ درباره کورلیوم مطلع شد ، اظهار داشت که کورلیوم نه تنها iOS را به عنوان وسیله ای برای رقابت با اپل کلون می کند ، بلکه در واقع از کارهای اپل به عنوان پایه ای برای خلق چیز جدید استفاده می کند.

حتما بخوانید:
آیا لباس بچگانه به طور کلی احساس می‌کنید احمقانه؟

اسمیت نوشت: “کورلیوم در حال ایجاد برخی تغییرات در iOS و استفاده از کد اختصاصی خود برای ایجاد محصولی است که هدف تحول آفرینی داشته باشد.” “بنابراین ، انگیزه سود کورلیوم محافظت از آن را برای استفاده عادلانه ، به ویژه با توجه به منافع عمومی محصول ، تضعیف نمی کند.”

اپل همچنین ادعا می کند که رفتار کورلیوم “کاملاً اشتباه” بوده و این شرکت با حسن نیت عمل نکرده است. با این حال ، اسمیت می نویسد که “موقعیت اپل گیج کننده است ، اگر غیر ضروری نباشد” ، زیرا کورلیوم یک فرآیند بررسی مشتری دارد و “برای حفظ محصول کورلیوم از افرادی که مظنون است می توانند از آن استفاده کنند ، اختیار استفاده می کند. اهداف شریرانه

به طور خلاصه ، دادگاه “هیچ حسن نیت و انصاف را از طرف Corellium پیدا نکرد” ، اسمیت حکم داد ، و “علاوه بر این ، با توزین تمام عوامل لازم ، دادگاه دریافت که Corellium بار استفاده عادلانه خود را به دوش کشیده است.”

او تا حدی آن را انکار می کند

ادعای دوم اپل مبنی بر اینکه Corellium به طور غیرقانونی DRM را تحت بند 1201 DMCA دور می زند ، دشوارتر است.

طبق بخش 1201 ، ایجاد هرگونه حرکت نهایی پیرامون “اقدام فناوری که به طور م effectivelyثر دسترسی به یک اثر را کنترل می کند” به خودی خود غیرقانونی است – حتی اگر برای این کار دلیل خوبی مانند تحقیق یا تعمیر داشته باشید. همانطور که حدس می زنید ، اپل چنین کرده است تعداد کمی اقدامات فناوری برای محافظت از iOS.

حتما بخوانید:
یکی از پرخاشگرانه ترین تهدیدها در اینترنت می تواند منجر به هجوم گسترده UEFI شود

با این حال ، موارد استثنایی در بخش 1201 ذکر شده است. هر سه سال یکبار ، دفتر حق چاپ ایالات متحده لیست را بررسی می کند و ممکن است انتخاب کند تا استثناهای جدیدی اضافه کند. به عنوان مثال ، در سال 2015 ، هک کردن دستگاه های رای گیری و تجهیزات پزشکی در یک محیط کنترل شده برای اهداف تحقیق امنیتی صادقانه برای محققان قانونی شد.

از بخش 1201 برای تلفن های هوشمند معافیت هایی وجود دارد ، اما به دلیل قابلیت همکاری نرم افزار و باز کردن قفل دستگاه ها برای جابجایی بین شبکه های اپراتور ، به طور خاص به فرار از زندان محدود می شوند.

اگرچه اسمیت دریافت که کورلیوم با توجه به ادعای حق چاپ در استفاده منصفانه نقش داشته است ، اما او رد شده “استدلال استفاده عادلانه تا آنجا که به ادعای 1201 مربوط می شود.” اسمیت نوشت ، در اینجا ، اگر دادگاه موضع کورلیوم را قبول کند که استفاده عادلانه دفاعی از ادعای DMCA اپل است ، در واقع بخش 1201 را بی معنی می کند. “بنابراین کورلیوم ممکن است منصفانه از iOS استفاده کند ، اما به دلیل ادعای استفاده از ابزارهای دور زدن برای دسترسی غیرقانونی به عناصر iOS یا iOS از مسئولیت احتمالی مستثنی نیست.”

بنابراین ، دادگاه مربوط به درخواست تحت ماده 1201 در سال جدید ادامه خواهد یافت.


منبع: tarjome-news.ir