یک صندوق پرچین فعال به اینتل توصیه کرد که تولید پردازنده را به پردازنده های خود سپرد


صندوق پرچین فعال به اینتل توصیه کرد که تولید پردازنده را به پردازنده خود واگذار کند

اندرو کانینگهام

صندوق پرچین فعال ثالث نقطه نزدیک به یک میلیارد دلار سهام اینتل را به خود اختصاص داد و از سازنده تراشه خواست که با کنار گذاشتن زیر سوال بردن بخش عمده ای از استراتژی خود ، به فکر ترک کار تولید خود باشد.

این شرکت 15 میلیارد دلاری که توسط Daniel Loeb اداره می شود ، در نامه ای که روز سه شنبه به عمر ایشراك ، رئیس اینتل ارسال شد و توسط Financial Times مشاهده شد ، تعداد زیادی درخواست كرد.

در این نامه ، آقای لوب گفت اینتل “زمانی استاندارد طلایی برای تولید ریزپردازنده های نوآورانه” بود اما از رقبای تولیدی آسیای شرقی مانند TSMC و سامسونگ عقب است.

مداخله وی در حالی صورت گرفت که اینتل در مورد آینده خود به عنوان یک تولید کننده پیشرو در ساخت نیمه هادی با تصمیمی اساسی روبرو است ، موقعیتی که دهه ها در آن حضور داشته و منبع تسلط در عصر کامپیوتر است.

باب سوان ، رئیس اجرایی آن ، گفت که اوایل سال آینده تصمیم خواهد گرفت که آیا بخش قابل توجهی از تولیدات پیشرفته خود را با قرارداد زیر پیمانکاری کند یا حتی پس از یک سری حذفیات ، به طور کلی از تولید گل سرسبد خارج شود.

در ماه جولای ، این شرکت فاش کرد که در تلاش برای حرکت به نسل بعدی فناوری تولید ، که عملکرد تراشه به عرض فقط 7 نانومتر کاهش یافته ، مانع جدیدی را به دست آورده است.

این یک سری مراحل اشتباه است که به سیمان شدن سرب توقیف شده توسط TSMC ، یک شرکت تراشه تایوانی کمک می کند تا نیمه هادی هایی را از طرف بسیاری از بزرگترین طراحان تراشه جهان از جمله انویدیا ، کوالکام و AMD تولید کند.

حتما بخوانید:
انتخاب لباس بچگانه

آقای لوئب در حالی که هدف او حاکمیت شرکتی سازنده تراشه بود ، گفت که اینتل در سال گذشته ارزش بازار حدود 60 میلیارد دلار از دست داد.

آقای لوب نوشت: “ما نمی توانیم بفهمیم كه چگونه هیئت مدیره ای كه ریاست سقوط اینتل را بر عهده داشته است ، می تواند به مدیریت این اجازه را بدهد كه موقعیت پیشرو شركت در بازار را رد كند در حالی كه پاداش فوق العاده ای را با بسته های غرامت فوق العاده به آنها می دهد.”

صندوق هجینگ گفت که به ویژه از دست دادن استعداد در اینتل نگران است و می گوید این شرکت بسیاری از بهترین طراحان تراشه خود را از دست داده در حالی که کسانی که باقی مانده اند “به طور فزاینده ای روحیه می گیرند.”

آقای لوب گفت اینتل باید مشاوران سرمایه گذاری برای تعیین اینکه آیا شرکت باید تراشه ها را طراحی و تولید کند یا همچنین چشم پوشی از خریدهای ناموفق را استخدام کند ، اگرچه در این نامه نمونه های خاصی ارائه نشده است.

در بیانیه این شرکت آمده است: “اینتل از سهم همه سرمایه گذاران از نظر افزایش ارزش سهامدار استقبال می کند.” “با این روحیه ، ما مشتاقانه منتظریم با” سومین نکته “در مورد ایده های آنها برای این منظور درگیر شویم.”

توقف تلاش های آن برای ایجاد نیمه هادی های پیشرفته از نظر فیزیکی نقطه عطفی در وضعیت اینتل محسوب می شود ، در حالی که ایالات متحده را بدون تولید کننده تراشه برتر ترک می کند.

آقای لوب مشکلات خود را “نگرانی اساسی” خواند که می تواند تأثیر گسترده تری بر امنیت ملی آمریکا داشته باشد ، اگر ایالات متحده مجبور شود به “شرکتهای مناطق” بی ثبات از نظر ژئوپلیتیک “برای تأمین همه چیز از” رایانه های شخصی به مراکز داده به زیرساخت های حیاتی و سایر موارد. “

حتما بخوانید:
10 کرم مرطوب کننده صورت و بدن از بهترین مارک های 2021

سهام اینتل بیش از 5 درصد از اخبار نامه آقای لوب را که برای اولین بار توسط رویترز گزارش شد ، افزایش داد


منبع: tarjome-news.ir