OneWeb در آستانه ورشکستگی است و قصد دارد یک اتصال باند پهن ماهواره ای جهانی را تا سال 2022 انجام دهد.


بزرگنمایی / تصویر ماهواره OneWeb.

OneWeb در فصل 11 تحت مالکیت جدید ورشکسته شده و می گوید ماه آینده پرتاب ماهواره های باند پهن بیشتری را آغاز می کند. همانند SpaceX Starlink ، OneWeb در حال ساخت شبکه ای از ماهواره های مدار کم زمین (LEO) است که می تواند دسترسی پهنای باند پرسرعت را با تأخیر بسیار کمتری نسبت به ماهواره های ثابت زمین فراهم کند.

پس از راه اندازی در دسامبر ، “راه اندازی در سالهای 2021 و 2022 ادامه خواهد یافت و OneWeb اکنون در حال راه اندازی خدمات ارتباطی تجاری با انگلیس و قطب شمال در پایان سال 2021 است و برای ارائه خدمات جهانی در سال 2022 گسترش خواهد یافت. سال ، “OneWeb روز جمعه در بیانیه ای گفت.

در مارس سال جاری ، OneWeb اعلام ورشکستگی کرد و اعلام کرد که بیشتر کارمندان خود را کاهش می دهد. در ماه جولای ، OneWeb توافق كرد كه تجارت را به یك كنسرسیوم متشكل از دولت انگلیس و Bharti Global Limited به مبلغ 1 میلیارد دلار بفروشد. در بیانیه روز جمعه ، OneWeb گفت كه “كلیه مصوبات نظارتی مربوطه” مورد نیاز برای خروج از ورشكستگی را فراهم كرده است.

“همراه با شریک دولت انگلستان ، متوجه شده ایم که OneWeb دارای طیف ارزشمندی از اولویت جهانی است و از 3.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری شده تاکنون و ماهواره هایی که از قبل در مدار هستند برای تأمین حقوق ما بهره می برد. برای استفاده ، “بنیانگذار و رئیس بهارتی ، سونیل بهارتی میتال گفت.

برنامه ریزی شده برای 17 دسامبر برنامه ریزی شده است

پیش از این ، OneWeb 74 ماهواره را به مدار پایین زمین پرتاب کرد و گفت که قصد دارد 36 ماهواره دیگر را در 17 دسامبر سال 2020 به فضا پرتاب کند. در اعلامیه روز جمعه همچنین گفته شد که OneWeb در حال برنامه ریزی “یک صورت فلکی از 650 ماهواره LEO” است ، اما این می تواند تازه اولشه. در ماه آگوست ، OneWeb تایید 1280 ماهواره در مدار مدیترانه را دریافت کرد و نتیجه آن رزولوشن 2000 ماهواره بود.

حتما بخوانید:
چگونه اپل ایدی خود را حذف کنم؟

OneWeb در برابر SpaceX ، که حدود 800 ماهواره را پرتاب می کند ، پشتیبانی خواهد کرد ، تقریباً 12000 اجازه پرتاب دارد و در حال حاضر خدمات بتا را به مشتریان ایالات متحده ارائه می دهد. SpaceX و OneWeb برای پرتاب ده ها هزار ماهواره اضافی از ایالات متحده مجوز می گیرند.

همچنین از پروژه کوایپر آمازون که برای پرتاب 3،236 ماهواره مدار کم زمین و یک طرح سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری توسط ایالات متحده تأیید شده ، رقابت وجود دارد.


منبع: tarjome-news.ir