SpaceX یک ظرف محکم Starlink را برای وسایل نقلیه ، کشتی ها و هواپیماها تجسم می کند


تصویر زمین با نشان Starlink ، سرویس پهنای باند ماهواره ای که توسط SpaceX برنامه ریزی شده است.

اسپیس ایکس می گوید پایانه های مصرفی Starlink برای وسایل نقلیه متحرک به اندازه کافی قوی خواهند بود که در برابر “محیط های سخت” با گرما و سرما شدید مقاومت کنند. SpaceX از ماه مارس از کمیسیون ارتباطات فدرال برای استقرار پایانه های خودروهای در حال حرکت به دنبال مجوز بوده و در برنامه ای که روز سه شنبه ارائه شد ، جزئیات جدیدی در مورد برنامه خود ارائه کرد.

در مقایسه با ظروف ماهواره ای Starlink که در خانه ها مستقر شده اند ، ایستگاه جدید زمینی در حرکت (ESIM) “با دوام است تا شرایط سخت تری را تحمل کند ، بنابراین برای مثال می تواند در دمای شدیدتر و سرما به کار خود ادامه دهد ، برف را بهبود می بخشد / قابلیت ذوب یخ و چرخه های حرارتی بیشتری را تحمل می کند. “SpaceX به FCC گفت.

پایانه های استاندارد مصرف کننده Starlink پس از برخورد با دمای 122 درجه فارنهایت وارد “خاموش شدن حرارتی” می شوند و باعث قطع برخی از کاربران بتا می شوند. در حالی که پایانه های تلفن همراه قوی مشکلی را برای کاربران اینترنت خانگی حل نمی کند ، SpaceX احتمالاً سعی می کند نسخه بعدی ترمینال خانگی خود را در برابر گرما و سرما مقاوم تر کند.

پایانه های بادوام برای وسایل نقلیه در حال حرکت “با افزایش بیشتر و قدرت انتقال کمتر کار می کنند (بنابراین EIRP ثابت را حفظ کنید [effective isotropic radiated power] در مقایسه با دیگر پایانه های کاربر SpaceX Services) “و” با آن ماهواره های SpaceX که در افق بیش از حداقل زاویه در ارتفاع 25 درجه قابل مشاهده هستند ، ارتباط برقرار می کند. “

ایلان ماسک ، مدیر عامل اسپیس ایکس گفت پایانه های وسایل نقلیه سیار برای هواپیماها ، کشتی ها ، کامیون های بزرگ و کامیون ها طراحی شده است. او گفت که این ترمینال برای خودروهای تسلا یا خودروهایی با اندازه مشابه بسیار بزرگ است.

اسپیس ایکس خواهان معافیت است

SpaceX باید FCC را کنار بگذارد تا از پهنای باند 12 گیگاهرتز برای ESIM استفاده کند زیرا “این طیف به صراحت در بین پهنای باند موجود برای عملیات ESIM ذکر نشده است.” در روش قبلی ESIM ، FCC “فقط به این نتیجه رسید که ضبط در این زمان برای قرار دادن نوار کافی نیست ، و نه اینکه عملیات ESIM مانعی فنی برای سایر استفاده های مجاز در نوار ایجاد می کند.”

SpaceX اذعان می کند که تشخیص می دهد ESIM های آن باید از پهنای باند 12 گیگاهرتز “به صورت محافظت نشده” بدون حفاظت ارائه شده توسط ایستگاه های زمین ثابت استفاده کنند ، بنابراین پایانه های تلفن همراه باید از خدمات تلویزیون ماهواره ای و MVDDS زمینی (ویدیو و سرویس چند کانالی) تداخل دریافت کنند. انتشار داده ها) اسپیس ایکس می نویسد: “با این حال ، کمیسیون اذعان کرده است که اجازه دادن به اپراتورهای ماهواره ای برای استفاده غیرمستقیم از طیف فرصت طلبانه ، انعطاف پذیری عملیاتی و استفاده گسترده تر از طیف را بدون به خطر انداختن خدمات مشتری ایجاد می کند.”

اسپیس ایکس اظهار داشت که ESIM “توسط وسایل نصب شده و واجد شرایط که از تشعشع آنتن و اقدامات مناسب برای به حداکثر رساندن حفاظت عموم مردم و افرادی که با وسیله نقلیه و تجهیزات کار می کنند ، بر روی وسایل نقلیه ، کشتی ها و هواپیماها نصب می شود.” .

اسپیس ایکس با ادعای کاربرد آن برای منافع عمومی گفت: ESIM “محدوده قابلیت های پهن باند موجود برای وسایل نقلیه متحرک در ایالات متحده و کشتی ها و هواپیماهای متحرک در سراسر جهان – و به ویژه در محیط های چالش برانگیز که بی ادبی مناسب است را گسترش می دهد”. . “

اسپیس ایکس افزود: “مشتریان در حال حرکت نیاز به اتصال دارند ، چه در سراسر کشور با RV حرکت کنند ، چه یک کشتی باری را از اروپا به بندر ایالات متحده منتقل کنند ، یا در طول پرواز داخلی یا بین المللی.” در ماه ژوئن ، مدیر عامل شرکت گفت SpaceX در حال مذاکره با چندین شرکت هواپیمایی برای ارائه اینترنت در پرواز است.

تاکنون 1700 ماهواره و 90 هزار کاربر

اسپیس ایکس با ارائه یک به روز رسانی کلی برای Starlink ، گفت که با بیش از 1700 ماهواره که تاکنون مستقر شده اند ، “این سیستم در حال حاضر در آستانه تحویل است. [broadband] خدمات در سراسر ایالات متحده – از جمله در دورترین گوشه ها و مناطق قطبی کشور ، که اغلب متروکه باقی می مانند. “

Starlink حدود 90،000 کاربر بتا در 12 کشور دارد. وب سایت Ookla Speedtest در گزارشی جدید نوشت: به دلیل استفاده از مدارهای پایین زمین ، Starlink تنها ارائه دهنده اینترنت ماهواره ای با تأخیر متوسط ​​بود که تقریباً به اینترنت پهن باند ثابت در سه ماهه دوم سال 2021 نزدیک بود. متوسط ​​تأخیر Starlink 45 میلی ثانیه است ، در حالی که برای اتصالات پهن باند ثابت به طور کلی 14 میلی ثانیه است.

بر اساس این گزارش ، متوسط ​​سرعت بارگیری Starlink در ایالات متحده 97.2 مگابیت بر ثانیه در سه ماهه دوم 2021 در مقایسه با 65.7 مگابیت بر ثانیه در سه ماهه اول سال 2021 بوده است. متوسط ​​سرعت بارگذاری Starlink 13.9 مگابیت بر ثانیه بود ، تقریباً در سه ماهه قبل.

یکی از مشکلات کاربران Starlink برقراری ارتباط خطی با ماهواره ها در مناطقی با درختان بلند یا موانع دیگر است. تیم فرار ، مشاور صنعت ماهواره این هفته نشان داد ارائه SpaceX نشان می دهد که در بیشتر ایالات متحده ، ماهواره خدمات مشتری در حدود نیمی از زمان در زاویه ارتفاع زیر 40 درجه قرار خواهد گرفت. او می نویسد: “این به معنای ترک تحصیل قابل توجه به دلیل گرفتگی درختان و نیاز زیاد به نصب حرفه ای است.”
منبع: tarjome-news.ir

حتما بخوانید:
بررسی تفاوت سایت های خبری و وبلاگ های خبری