WireGuardNT جدید سقف پهنای باند را در ویندوز می شکند


تلفن های همراه انعطاف پذیر را فراموش کنید - ما عاشق کار با تلفن های همراه زیبا هستیم.
بزرگنمایی / تلفن های همراه انعطاف پذیر را فراموش کنید – ما دوست داریم با تلفن های همراه مخمل کار کنیم.

پروژه WireGuard VPN امروز یک نقطه عطف بزرگ برای کاربران ویندوز خود اعلام کرد – یک اجرای کاملاً جدید در حالت هسته ای پروتکل VPN به نام WireGuardNT. استقرار جدید باعث بهبود قابل ملاحظه عملکرد در اتصالات LAN 10Gbps-و همچنین بسیاری از اتصالات WI-Fi می شود.

WireGuard (در Windows) و Wintun

پیاده سازی اصلی WireGuard در Windows از پیاده سازی wireguard-go فضای کاربر WireGuard استفاده شده که به زبان برنامه نویسی Go در Google نوشته شده است. Wireguard-go سپس به یک دستگاه شبکه مجازی متصل می شود که اکثر آنها نیز در فضای کاربر زندگی می کنند. Donenfeld از پنجره های لمسی ، رابط شبکه مجازی ارائه شده توسط پروژه OpenVPN خوشش نمی آید ، بنابراین او جایگزین شخصی خود را با نام Wintun پیاده کرد.

Wintun قطعاً پیشرفتی نسبت به پنجره های لمسی دارد – پروژه OpenVPN خود پشتیبانی Wintun را با نتایج چشمگیر (414Mbps از طریق پنجره ها در برابر ضربه ها در برابر 737Mbps در Wintun) پیاده سازی کرده است. اما در حالی که استفاده از Wintun یک پیشرفت نسبت به پنجره های لمسی است ، نیازی به تغییر مداوم زمینه از فضای هسته (جایی که شبکه “واقعی”) و فضای کاربر (جایی که OpenVPN و wireguard-go زنده هستند)

برای خلاص شدن از شر مشکلات مربوط به عملکرد ، کل پشته – آداپتور مجازی ، رمزنگاری و سایر موارد – باید در هسته بارگیری شود. در لینوکس ، این بدان معناست که یک DLKM (راه اندازی پویا ماژول هسته ای) است. در ویندوز ، این بدان معناست که درایور مناسب برای دستگاه کرنل باشید.

حتما بخوانید:
آموزش شبکه (Computer Network)

WireGuardNT و هسته NT

حذف اجزای فضای کاربر از پشته WireGuard در ویندوز و ذخیره همه چیز در هسته به معنای تغییر WireGuard به کار در ویندوز به روشی است که در لینوکس کار می کند. در حقیقت ، WireGuardNT به عنوان یک پورت مستقیم WireGuard که در هسته لینوکس تعبیه شده بود ، شروع به کار کرد.

به گفته خالق WireGuard ، جیسون داننفلد ، پس از موفقیت درگاه اولیه ، “پایگاه کد NT به سرعت تغییر کرد و با NTisms محلی و API NDIS سازگار شد. نتیجه نهایی پیاده سازی عمیق و عملکرد بالا WireGuard برای هسته NT است ، استفاده از طیف گسترده ای از قابلیت های هسته NT و NDIS. “

البته این بدان معناست که از شر تغییرات زیادی در زمینه نیز خلاص شوید. نتایج نهایی محکم است: بیش از سه برابر بیشترین عملکرد اندازه گیری شده با Ethr در یک جفت Equinix Metal (قبلا packet.net) c3. موارد کوچک.

مزایای تغییر وضعیت کمتر از سرورهای Xeon با رابط 10Gbps فراتر می رود.

ما تفاوت را مستقیماً با استفاده از HP EliteBook با کارت Intel AX201 Wi-Fi 6 وصل شده به گره روتر در مجموعه آزمایشی Plume Wi-Fi 6 Superpods آزمایش کردیم. اگرچه نتایج ما به اندازه برخی آزمایشگران اولیه چشمگیر نبود ، اما افزایش قابل توجهی در عملکرد را تأیید می کند. با استفاده از تجهیزات یکسان و پیکربندی یکسان ، WireGuardNT iperf3 را اندازه گیری کردیم که 10 تا 25 درصد سریعتر از wireguard-go و Wintun کار می کرد.

WireGuardNT را امروز امتحان کنید

WireGuardNT برای آزمایش در بارگیری عمومی ویندوز برای WireGuard در حال حاضر ، از نسخه 0.4 در دسترس است. اما از آنجا که هنوز به عنوان آزمایشی طبقه بندی می شود ، برای استفاده از آن باید یک کلید رجیستری و DWORD را به صورت دستی اضافه کنید. بازش کن regedit به عنوان سرپرست ، سپس HKLM-> Software را باز کنید. سپس یک کلید به نام WireGuard و در آن کلید یک DWORD با نام ExperimentalKernelDriver ایجاد کنید.

در صورتی که ExperimentalKernelDriver روی 1 تنظیم شده باشد ، تونل های شما از کد جدید WireGuardNT استفاده می کنند-بدون آن (یا با آن 0) از رفتار پیش فرض ، که کد قدیمی Wireguard-go / wintun است ، استفاده خواهند کرد. برای اعمال تغییرات ، باید روی نماد WireGuard در سینی سیستم کلیک راست کرده و بر روی Exit کلیک کنید. هنگامی که برنامه WireGuard را دوباره باز می کنید ، به تنظیمات ExperimentalKernelDriver شما احترام می گذارد.

در آینده ، WireGuardNT به طور پیش فرض فعال می شود و اگر می خواهید کد قدیمی را انتخاب کنید ، باید یک پرچم رجیستری تنظیم کنید. فراتر از آن ، این پروژه در نظر دارد تا سرانجام wireguard-go / wintun را در باینری مشترک به طور کامل حذف کند. از طرف دیگر ، خود پروژه ها همچنان از ابزار گسترده ای خارج از شبکه سرویس گیرنده WireGuard برخوردار خواهند بود.


منبع: tarjome-news.ir